Cel mai mare magazin online Rozetka.md recrutează:

Переводчик / Traducător

ROZETKA -большая компания с большими возможностями. Мы ищем близких по духу людей, а когда находим, не отпускаем их. Здесь можно расти вместе со своей командой или сменить специализацию, если хочется попробовать себя в чем-то новом. Можно постоянно учиться, а можно выбрать интересную сферу и копать только вглубь. Можно расти вертикально, а можно просто делать любимую работу в стабильной компании. Это место, где можно проработать всю жизнь без ощущения, что стоишь на месте.

Наша миссия - быть универсальным помощником в выборе любого товара в интернете. Единственным местом, где можно найти все. Благодаря разумному поиска и честному сервису мы делаем жизнь наших клиентов немного лучшим прямо сейчас.

Мы воплощаем мечты миллионов людей и всегда ищем тех, кто поможет нам стать лучше. Если вы чувствуете в себе силы делать людей счастливее, а сервис в Молдове - лучшим в мире, приходите!ас.

Основная цель Переводчика – письменный перевод с русского на румынский и наоборот различных материалов.

В вашу сферу ответственности войдут:
• Письменный перевод русский -румынский и наоборот;
• Редактирование текстов русский и румынский языки;
• Перевод технической документации (описание товаров, стандартов, руководств и процедур, писем, контрактов, корреспонденции, сертификатов).

Мы рассчитываем, что у вас есть опыт и знания для этой позиции:
• Лингвистическое или филологическое образование;
• Опыт работы в данной роли от 1 года;
• Грамотная речь;
• Внимательность к деталям;
• Деловой этикет;
• Умеете расставлять приоритеты в работе;
• Знание русского и румынского языков на уровне С2;
• Выполнение тестового задания обязательно.

Мы предлагаем:
• Заработная плата официальная: оклад + бонус;
• Оформление в соответствии с ТК РМ;
• Работа в сильной и уникальной команде;
• Интересные и масштабные задачи и условия для их эффективной реализации;
• Скидки на продукцию компании;
• Возможность обучения и развития по самым разным направлениям (тренинги, корпоративная библиотека, открытые семинары и т.д.).

Ключевые навыки:
Письменный перевод, Грамотная речь, Румынский С2, Русский уровень C2, Работа в команде.

Будем рады вам в команде ROZETKA. Не медлите и присылайте резюме.

E-mail: hr@rozetka.md

Traducător

ROZETKA– companie mare, cu oportunități reale de dezvoltare. Căutăm oameni cu același spirit de dăruire, iar când îi găsim, nu-i mai lăsăm să plece. Aici vă puteți dezvolta împreună cu o echipă de profesioniști sau vă puteți schimba specializarea, dacă sunteți curioși să încercați ceva nou. Puteți experimenta continuu sau vă puteți alege un domeniu, pe care să-l însușiți până la cel mai înalt nivel. Fiecare dintre voi decide dacă vrea să evolueze pe verticală sau să efectueze zilnic munca preferată într-o companie cu stabilitate. Acesta este locul unde puteți activa întreaga viață, fără a avea senzația că stați pe loc.

Misiunea noastră– să fim un asistent universal în alegerea oricărui produs pe internet. Locul unde se poate găsi orice, oricând. Datorită căutării inteligente și prestarea onestă a serviciilor, facem viețile clienților noștri un pic mai bună chiar în acest moment.

Transformăm visele a milioane de oameni în realitate și îi căutăm mereu pe cei, care ne-ar putea ajuta să devenim mai buni. Dacă crezi că ai resursele necesare pentru a face oamenii mai fericiți, iar prestarea de servicii din Moldova – cea mai bună din lume, te așteptăm la noi!

Scopul principal al Traducătorului – traducerea scrisă din limba rusă în limba română, și vice-versa, a diverselor materiale informaționale.

Responsabilități:
• Traducerea în scris din limba rusă în limba română și vice-versa;
• Redactarea textelor în limba rusă și română;
• Traducerea documentației tehnice (descrieri produse, standarde, directive și proceduri, scrisori, contracte, corespondențe, certificate).

Mizăm pe faptul că ai experiență și cunoștințe pentru această funcție:
• Studii superioare în domeniul Lingvistic sau Filologic;
• Experiență de muncă într-o funcție similară de minim 1 an;
• Vorbire fluentă și corectă;
• Atenție la detalii;
• Etică profesională;
• Capacitatea de organizare a priorităților în procesul de lucru;
• Cunoștințe de limba rusă și română la nivel avansat - C2;
• Efectuarea unui test de verificare a cunoștințelor este obligatorie.

Noi îți oferim:
• Salariu oficial: salariu de bază + bonusuri;
• Angajare în conformitate cu CM RM;
• Lucrul într-o echipă puternică și unică;
• Sarcini interesante și la scară largă, și condiții favorabile pentru realizarea acestora;
• Reduceri la produsele companiei;
• Posibilitatea de a învăța și de a te dezvolta în diverse direcții (trainning-uri, bibliotecă corporativă; seminare deschise etc.).

Competențe-cheie:
Traducere scrisă, Vorbire fluentă și corectă, Româna С2, Rusa nivel C2, Lucru în echipă.

Te așteptăm cu drag în echipa ROZETKA. Nu ezita și trimite-ne CV-ul tău.