Compania ”Viorica-Cosmetic” SA, cunoscută în Republica Moldova și peste hotarele ei ca fiind un producător de produse cosmetice și de parfumerie de înaltă calitate pe bază de ingrediente naturale, angajează:

Key-account manager / Brand manager (dezvoltare vânzări canal specializat Cosmetice/Pharma) – ROMÂNIA (sediul mun. București)

Responsabilități și sarcini:
- Creează și dezvoltă relațiile de colaborare cu rețelele de magazine specializate de cosmetice-parfumerie/ rețele de farmacii,
- Elaborează și gestionează îndeplinirea Planurilor de Vânzări per client în parte,
- Negociază și încheie contracte de colaborare. Efectuează controlul respectării de către partener a condițiilor contractuale, condiții sortimentale/poziționare, înaintează propuneri de îmbunătățire,
- Elaborează și implementează Planurile de promovare/promoționale anuale/lunare,
- Propune și implementează Planul lunar de Training-uri pentru echipa de vânzări a partenerului privind produsele și tehnicile de vânzări,
- Elaborează sisteme de motivare a echipei de vânzări a partenerului,
- Întocmește analizele operative de vânzări/ merchandaising/ poziționare/ promoții, etc.

Cerințe față de candidat:
-  Experiență de cel puțin 3 ani in calitate de key-account manager, brand manager, manager vânzări clienți corporativi, director vânzări, etc.
-  Studii superioare (economie, marketing),
-  Permis de conducere categoria B,
Cunoșterea limbii române fluent, cunoașterea limbi engleze și ruse reprezintă un avantaj,

Beneficii:
-  Salariu atractiv (stabilit individual cu fiecare candidat în dependent de experiența și cunoștințele în domeniu) + Bonusuri de performanță,
-  Telefon mobil
-  Automobil de serviciu
-  Pachet social complet, asigurare medicală,
-  Contract pe perioada nedeterminata – oferind in acest fel stabilitatea locului de munca

Pentru a aplica la acest post te rugăm să expediezi CV-ul la adresele de e-mail: marketing@viorica.md , v.gutan@vioricacosmetic.ro