Compania ”Viorica-Cosmetic” SA, cunoscută în Republica Moldova și peste hotarele ei ca fiind un producător de produse cosmetice și de parfumerie de înaltă calitate pe bază de ingrediente naturale, angajează:

Manager vânzări B2B (corporative) ROMÂNIA (sediul mun. București)

Responsabilități și sarcini:
- Gestionează protofoliul de produse dedicat direcției B2B (produse antibacteriene; produse de igienizare – săpunuri lichide, geluri de duș, șamponuri; produse specializate/saloane frumusețe/ spa/aromaterapie – uleiuri pentru masaj, uleiuri esențiale, produse demachiere, etc; produse de sezon -  Seturi Cadou dedicate partenerilor/ angajaților, etc),
-  Dezvoltă și gestionează portofoliul de clienți corporativi (companii naționale și internaționale, instituții de stat, HORECA, companii comerciale, etc);
-  Urmărește și participă în Tendere organizate de instituții de stat (achizicii publice), instituții private și internaționale,
-  Creează oportunitati de vânzare prin intermediul cold calling, prospectare în teren, networking, etc,
-  Negociază ofertele comerciale și perfectează contractele de vânzare-cumpărare;
-  Colaborează cu departamentele responsabile în vederea implementării contractelor încheiate,
-  Înaintează propuneri de optimizare și dezvoltare a sortimentului de produse la clienții aflați în gestiune;
-  Întocmește analizele operative de vânzări, etc.

Cerințe față de candidat:
-  Experiență de cel puțin 1 an în calitate de manager vânzări clienți corporativi, manager vânzări, etc.
-  Studii superioare (economie, marketing)
-  Cunoșterea limbii române fluent, cunoașterea limbi engleze și ruse reprezintă un avantaj,

Beneficii:
-  Salariu atractiv (stabilit individual cu fiecare candidat în dependent de experiența și cunoștințele în domeniu) + Bonusuri de performanță,
-  Telefon mobil,
-  Automobil de serviciu la necesitate,
-  Pachet social complet, asigurare medicală,
-  Contract pe perioada nedeterminata – oferind in acest fel stabilitatea locului de munca

Pentru a aplica la acest post te rugăm să expediezi CV-ul la adresele de e-mail: marketing@viorica.md, v.gutan@vioricacosmetic.ro