Compania ”Viorica-Cosmetic” SA, cunoscută în Republica Moldova și peste hotarele ei ca fiind un producător de produse cosmetice și de parfumerie de înaltă calitate pe bază de ingrediente naturale, angajează:

Manager BTL & Marketing ROMÂNIA (sediul mun. București)

Responsabilități și sarcini:
- Elaborează Planurile de Promovare BTL Anuale pentru clienții din portofoliul companiei (parteneri Key-account, clienți en-gross, clienți online, etc) în concordanță cu politica și strategia de promovare a companiei,
-  Urmărește respectarea bugetelor și acțiunilor de marketing agreate cu partenerii în contracte,
-  Elaborează și implementează Planurile de Promoții săptămânale/lunare pentru sortimentul de produse existent în portofoliul partenerului (promoții dedicate clienților finali ai partenerilor),
-  Coordonează procesele de implementare a campaniilor de promovare (plan de lansare campanie, dezvoltare concept comunicare campanie, dezvoltare contentului visual al campanieie, etc),
-  Elaborează și implementează campaniile de lansare a produselor noi (BTL),
-  Negociază și prezintă ofertele comerciale pentru materialele/serviciile necesare implementării campaniilor, negociază contractele de achiziții,
-  Colaborează strîns si oferă suport echipei de vânzări privind implementarea campaniilor de promovare, verifică implementarea calitativă de către echipa de vânzări a sarcinilor aferente implementării campaniilor promoționale/promovare/lansare produse noi,
-  Măsoară și raportează performanța campaniilor promoționale;
-  Întocmește analizele operative de vânzări, etc.

Cerințe față de candidat:
-  Experiență de cel puțin 1 an în calitate de manager marketing, BTL manager, etc.
-  Studii superioare (economie, marketing)
-  Cunoșterea limbii române fluent, cunoașterea limbi engleze și ruse reprezintă un avantaj,

Beneficii:
-  Salariu atractiv (stabilit individual cu fiecare candidat în dependent de experiența și cunoștințele în domeniu) + Bonusuri de performanță,
-  Telefon mobil,
-  Automobil de serviciu la necesitate,
-  Pachet social complet, asigurare medicală,
-  Contract pe perioada nedeterminata – oferind in acest fel stabilitatea locului de munca

Pentru a aplica la acest post te rugăm să expediezi CV-ul la adresele de e-mail: marketing@viorica.md , v.gutan@vioricacosmetic.ro