Angajăm:

Mechanical Design Engineer

     Florapower GmbH & Co. KG, o companie dinamică în creștere, cu sediul în Augsburg (Germania), deschide un birou de proiectare în Chișinău. Compania este specializată în producerea de echipamente necesare la prelucrarea cerealelor oleaginoase, cu extragerea ulterioară a uleiurilor.
     Suntem în căutare de noi colegi, ingineri proiectanți, care vor să își dezvolte întregul potențial.

Responsabilități principale:
- Pregătirea schițelor și notelor tehnice a proiectelor noi;
- Proiectarea liniilor tehnologice conform specificației;
- Elaborarea desenelor de montare, listelor de elemente;
- Proiectarea elementelor nestandard, mașinilor/aparatelor noi.

Cerințe către candidat:
• Studii superioare tehnice;
• Experiență de muncă în proiectarea elementelor nestandard și elaborarea desenelor de execuție;
• Experiență în utilizarea programelor de proiectare;
• Responsabilitate, punctualitate, abilități de comunicare, pasiune;
• Limba rusă – bine, engleză – mediu/bine, limba germană prezintă un avantaj.

Oferim:
- Instruire și posibilitate de dezvoltare a carierei;
- Loc de lucru interesant și stabil;
- Salariu motivant;
- Program de lucru stabil: Luni-Vineri: 9.00 -18.00 sau 8.00-17.00.

    Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, trimiteți-ne un mic portfolio și  CV-ul in rusa sau engleza la adresa de e-mail: marcel.matco@florapower.de