Compania de Transport International "BTS France" - anunţă postul vacant pentru:

Business-analist in logistica

Responsabilități:
- Analiza proceselor din punct de vedere logistic: respectarea timpului de lucru zilnic si saptaminal, a pauzelor si a odihnei saptaminale ;
- Colectarea informațiilor privind circulația vehiculelor în conformitate cu programele aprobate;
- Monitorizarea conducerii vehiculelor de-a lungul traseelor;
- Analiza și controlul activitatii șoferilor;
- Optimizarea costurilor;
- Automatizarea proceselor interne.

Cerințe:
1. Înțelegerea proceselor de business ale companiei de transport;
2. Experiența în managementul și logistica transportului rutier este binevenită;
3. Gindire analitică;
4. Multitasking ;
5. Dorința de dezvoltare;
6. Rezistența la stres

Conditii:
- Program de lucru : 5 zile pe săptămână, de la 9:00 la 18:00 sau de la 08:00 la 17:00;
Zile de odihna - sâmbătă, duminică;
- Angajare oficială, pachet social deplin;
- Biroul este situat în Herrlisheim, 21 rue du Ried F-67850;
- Oficiu confortabil, echipă prietenoasă și solidară;
- Salariu avantajos.