Puratos Moldova, companie begiana fondata in 1919 este in cautare de:

Business development manager on export

Aceasta functie va fi responsabila de vanzarile la export si va fi in subordinea directorului general.

Responsabilități cheie
• Schimbul permanent de informații relevante între țări.
• Construirea relațiilor cu echipele locale din țările alocate
• Construirea relațiilor cu echipele care lucrează la nivel internațional
• Organizeaza o listă comuna de proiecte cu clienții și o mentine actualizată.
• Acordă sprijin direct țărilor pentru proiecte majore și dezvoltarea afacerilor, atunci când este cazul
• Este primul contact pentru echipele Puratos de pe piețele Europei Centrale

Profil
• Experiență în vanzari
• Experiență în bugete, cheltuieli sau prețuri
• Conștientizarea culturii și experiența diversității
• Engleză fluentă în afaceri (scrisă, verbală)

Competențe necesare
• managementul proiectului: conduce, coordonează, implică, motivează, urmărește, ajustează, comunică
• abilități de comunicare: ascultător activ
• orientat spre vânzări: căută continuu oportunități care să aducă valoare ambelor părți
• Orientare către client
• Abilități interpersonale puternice, stabileste cu ușurință contacte - se adaptează la culturile internaționale
• Jucător de echipă, gata să ofere sprijin colegilor
• Experiența anterioară într-un rol comercial este un avantaj - dar nu obligatoriu

Puratos oferă un mediu dinamic, antreprenorial, care încurajează oamenii noștri să ia inițiative și să aducă idei care vor contribui la succesul companiei. Desigur, Puratos oferă un pachet competitiv (salariu, asigurare medicală, instruire ...), dar, în plus, vă oferă o poziție pe care o puteți dezvolta și forma în continuare.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV la adresa: iperciun2@puratos.com