Compania Dita Estfarm este cel mai mare distribuitor farmaceutic in Republica Moldova cu o istorie de peste 25 ani si peste 300 de angajati.

Dita Estfarm are si o retea proprie de farmacii Farmacia Familiei, cea mai mare retea de farmacii in Moldova. Dita Estfarm anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante:

Programator 1C

Profil general:
• Studii superioare finisate în domeniul tehnologiilor informaționale;
• Experiența pe o poziție similară de cel puțin 2 ani;
• Abilități de planificare și organizare a timpului, eficiență la locul de muncă;
• Capacitatea de a rezolva prompt sarcinile stabilite;
• Loialitate și confidențialitate;

Responsabilități:
• Cunoașterea limbajului de programare 1C versiunea 8;
• Cunoașterea elementelor de bază ale configurării și administrării programului 1C versiunea 8;
• Modificarea și actualizarea documentelor, rapoartelor contabilității;
• Crearea de noi documente, rapoarte, prelucrarea contabilității operaționale și de gestiune;
• Dezvoltarea integrării cu serviciile externe JSON și XML;
• Dezvoltarea de aplicații mobile bazate pe 1C versiunea 8;
• Programare script.

Conditii:
• Salariu competitiv;
• Mediu de lucru plăcut;
• Grafic de lucru Luni- Vineri 08:30-17:30.
• Pachet social deplin conform legislației RM.

Persoanele interesate sunt invitate sa trimita CV cu poză pe adresa de email alina.cebanu@dita.md   cu specificarea postului pentru care candidați.