Angajăm:

Controlor financiar

Angajăm CONTROLOR FINANCIAR cu o bună gândire analitică, flexibilitate cognitivă, autodeterminare, creativitate și care să performeze sub un stil de management democratic.

Descrierea postului:
Controlorul financiar asigura suportul financiar, analitic si operational managementului companiei. Acesta pozitie lucreaza cu structura de top management din cadrul compniei pentru a dezvolta proiecte de imbunatatire a proceselor financiare si de reducere a costurilor.

Vor fi apreciate:
- Studiile financiare;
- Experienta anterioara pe un post similar;
- Cunostinte de MS Excel (PivotTables, Powe Query, VBA);
- Capacitatea de organizare a propriei activitati si de a lucra cu termini;
- Cunoasterea aspectelor financiare, contabile si juridice specifice unei companii comerciale;
- Abilitatea de a analiza datele pentru a detecta neconformitatile si inexactitatile;
- Interesul de a se dezvolta intr-o companie dinamica;
- Modestia, energia, echilibrul, profesionalismul, inițiativa, curajul si responsabilitatea.

Ce asteptari avem:
- Analizeaza procesele de management financiar derulate in interiorul companiei si intocmeste propuneri de optimizare;
- Elaborarea bugetului companiei;
- Contribuie la performanta economica a companiei furnizand analize si consultanta de specialitate;
- Realizeaza analize de cost pentru serviciile companiei;
- Urmareste si preintampina incalcarea dispozitiilor legale in vigoare si a procedurilor interne ale comopaniei prin actiuni de control financiar;
- Elaborarea raporturilor financiare

Oferim grija, independență, salarii motivante, provocări și perspective alături de un antreprenor cu un instinct de business fără greș, un infinit de posibilități într-o industrie dinamică, complexă și fascinantă.

Persoanele interesate, sunt rugate sa expedieze CV-ul pe email-ul: hr@wetrade.md
Telefon de contact: 079404254