Compania SRL IMEXAGRO este în căutare de persoane ambițioase pentru ocuparea funcției vacante de:

Contabil-Economist

Cerințe:
• Experiență în domeniul de planificare, evedenței contabile și fiscal, cât și analiza financiar-contabilă în cadrul întreprinderii de comerț, producere minim 5 ani;
• Cunoștințe excelente de operare PC, 1C.8, 1C: Contabilizare –un avantaj, Office, Excel, (formule complexe, tabele pivot de rezumare, grafice, diagrame, etc.);
• Abilități de analiză și sinteză;
• Abilități de planificare și implementare a planurilor de dezvoltare;
• Persoană onestă, motivată, perseverentă, orientată spre performanță și rezultat;
• Cunoștințe în domeniul “risc-management”;
• Grand înalt de responsabilitate și confidentialitate;
• Cunoașterea la perfecție a limbilor română și rusă (engleza-un avantaj);
• Seriozitate, responabilitate, desciplină, punctualitate;
• Conlucrarea cu toate departamentele entității.

Responsabilități și obligațiuni:
• Analiza economico-financiară a companiei;
• Monitorizarea și actualizarea informației în cadrul bugetelor aprobate, legate de vânzări și livrări, etc.;
• Urmărirea Legislației și a regulamentelor interne cât și implementarea modificărilor în limita competențelor;
• Elaborarea de business-planuri, planuri de lucru, etc.;
• Întocmirea calculațiilor, devizelor, cheltuielelor, calcularea indicatorilor economici, etc.;
• Asigurarea evidenței și păstrării documentelor conform regulamentelor interne;
• Analiza sinecostului producției și serviciilor;
• Planificarea impozitelor;
• Coordonarea și contrapunerea evidenței de gestiune a entității cu cea contabilă;
• Alte dări de seamă la necesitatea conducerii.

Oferim:
• Pachet salarial stabil de la 15 000 lei (întreg pachet social);
• Posibilitate de a munci într-o echipă tînără și cu pasiune de muncă;
• Posibilitate de a se instrui și de a crește profesional
• Grafic: Luni-Vineri (8:00-17:00)

Candidatii sunt rugati sa expedieze CV-urile la info@imexagro.md