Unul din cei mai mari producători de utilaje electrotehnice pe plan internațional, compania „IEK GROUP”, anunță concurs pentru ocuparea postului vacant:

Unul din cei mai mari producători de utilaje electrotehnice pe plan internațional,

compania „IEK GROUP”, anunță concurs pentru ocuparea

postului vacant:

Inginer principal (electronist)

Responsabilități:
- organizarea controlului de intrare al produselor electrotehnice de tensiune joasă și participarea la realizarea lui;
- organizarea și realizarea asistenței garantate;
- colectarea, procesarea și păstrarea datelor statistice, analitice și a altor tipuri de date despre produsele companiei;
- organizarea activității de certificare a produselor;
- oferirea de asistență tehnică clienților privind utilizarea produselor companiei;
- participarea la prezentări și la activitățile de instruire.

Cerințe față de candidat:
- studii superioare tehnice;
- experiență de cel puțin 2 ani în poziția de inginer în domeniul energetic sau electrotehnic;
- cunoștințe de operare PC, competențe în utilizarea programelor Word, Excel, Autocad și de navigare pe Internet.

Oferim:
- angajare oficială în conformitate cu prevederile Codului muncii al RM;
- un salariu net de 15 000 lei;
- pachet compensatoriu (suplimentar la salariu);
- loc de muncă într-o companie stabilă;
- posibilități de perfecționare profesională.

Dacă v-ați regăsit în cele expuse expediați CV-ul la adresa electronică de mai jos.