FCP PEGAS anunță concurs cu termen pînă la data de 31.12.2021 pentru postul de:

Analist Financiar

Cerinţe:

  • Studii superioare finalizate (matematică, economie, finanțe și bănci, statistică);
  • Experiență de minim 5(cinci) ani în asemenea poziție;
  • Cunoasterea limbii ruse și române;
  • Cunoaşterea avansată a calculatorului (Microsoft Office ş.a), EXCEL, 1C.8 şi capacitatea de a însuşi programe noi;
  • Abilităţi organizatorice;
  • Capacitate de analiză şi sinteză;
  • Persoană cu un nivel înalt de responsabilitate, atitudine pozitivă şi proactivă.

Responsabilităţi principale:

  • Extragerea informatiilor din baze de date;
  • Calculul și monitorizarea indicatorilor de performanță;
  • Raportare, interpretare și prezentare indicatori și rapoarte;
  • Argumentarea și analiza calitativă a datelor;
  • Controlul indicatorilor economici şi financiari.

Oferim:

  • Program de lucru deplin cu 5 zile lucrătoare;
  • Mediu de lucru modern, plăcut şi motivant;
  • Oficiu în sectorul Rîșcani al orașului la adresa str.Petricani nr.174.

Așteptăm pînă la data de 31.12.2021 un CV în limba rusă însoţit de o scrisoare de intenție la adresa electronică: hr@pegas.md  sau apel telefonic la tel.060003902.

Prin aplicarea la această poziție, Vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.