Clientul nostru, o clinică dentară ultramodernă, specializată în tehnologie laser de ultimă generație, cu personal profesionist și cu o înaltă pregătire în domeniu este în căutarea unui coleg pe post de:

Manager Achiziții (20 000 mdl)

Beneficii:
• Motivare financiară – începînd cu 20,000 mdl NET
• Mediu de lucru profesionist și condiții confortabile
• Acces la programe de dezvoltare
• Oficiu în centrul capitalei
• Regim de muncă Luni-vineri 9.00-17.00
• Libertate în luarea deciziilor și organizarea lucrului.

Cerințe
• Studii superioare în economie
• Experiență minim 3-4 ani în organziarea eficientă a achizițiilor/aprovizionării
• Cunoașterea reglementărilor în domeniu achizițiilor și pieții materialelor în domeniul stomatologic
• Abilități în analiză, bugetare și reglementare procese
• Cunoașterea Incoterms, a procedurilor de export-import, devamare
• Conoșterea softurilor MS Excel, 1C
• Abilități excelente de negociere, problem solving, planificarea strategică
• Competențe de reglementare, descriere și standardizare a business proceselor.

Responsabilități:
• Elaborarea procedurii de achiziții la nivel de grup
• Implementarea procedurii și a îmbunătățirilor continue în procesul de achiziții
• Analiza furnizorilor existenți si determinarea categoriei acestora (analiza ABC)
• Crearea unei baze de date centralizate de furnizori
• Organizarea și desfășurarea activității de achiziție la nivel de companie
• Plasarea comenzilor și organizarea livrării în cele mai optime condiții
• Optimizarea costurilor, timpului și derularea activităților de muncă în condiții de siguranță
• Întocmirea și urmărirea comenzilor de export/import
• Perfectarea actelor necesare (vămuire, interne, Instituții Guvernamentale)
• Întocmirea rapoartelor periodice privind activitatea.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la hr@dad.md   sau să ne contacteze la numărul de telefon 069995545.
Vom fi bucuroși să colaborăm!