Angajăm:

Reprezentant vânzări dispozitive medicale

Candidatul ideal

Studii superioare absolvite, de preferinţă: medicină/chimie/biochimie/biologie/inginerie medicală;

Experienţă profesională: minim 1 an într-un post similar de vânzări;

Carnet conducere: categoria B (obligatoriu);
Limba engleză nivel: avansat;

Comportament şi atitudini:

  • persoană sociabilă, dinamică, implicată; bun comunicator;
  • capacitatea de a-și duce acţiunile la bun sfârşit;
  • capacitate de adaptare organizaţională; gândire raţională; deschidere către nou;
  • rezistenţă la stres/lucru cu termene limită;
  • loialitate faţă  de companie; integritate; onestitate;
  • bun utilizator al computerului (obligatoriu: word și excel);
  • necesitate permanentă de autoperfecţionare;
  • dispus în a desfăşura 80% din timpul orelor de lucru pe teren.

Descrierea jobului:

  • Administrează şi dezvoltă portofoliului de clienţi alocați;
  • Crează noi oportunităţi de vânzări în zona alocată;
  • Desfăşoară continuu activitatea de vizitare a clienţilor potenţiali sau dobândiţi pentru a asigura dinamica de vânzări;
  • Susţine constant o activitate de comunicare adecvată cu clienţii, favorizând tranzacţiile de vânzări;
  • Realizează activitățile de prezentare, promovare, negociere şi vânzare a produselor în conformitate cu politicile comerciale ale companiei;
  • Reprezintă compania în piaţa de profil;
  • Sustine comunicarea cu brokerii vamali;
  • Se asigura de devamarea optima a marfii;
  • Se asigura de livrarea, in stare optima, a marfii catre clientii potenţiali sau dobândiţi;
  • Ajuta la instalarea & depanarea elementara a echipamentelor din piata, sub indrumarea colegilor din dep. service;
  • Urmăreşte realizarea planului propriu de vânzări (lunar, trimestrial, anual);
  • Redactează şi transmite ofertele de produse, servicii către clienții alocați sau dobândiți;
  • Generează rapoarte de activitate către superiori;
  • Furnizează informaţii despre cererea - oferta de pe piaţa;
  • Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi.

Beneficii:

  • Salarizare în funcţie de realizări;
  • Telefon, laptop și automobil de serviciu;
  • Evaluarea performanței la fiecare 12 luni cu posibilitatea majorării salariale;
  • Premii consistente oferite angajaților la început de an pentru activitatea din anul anterior în funcție de performanță;
  • Echipă tânără, colegi săritori/suport oferit noilor colegi de către întreaga echipă;
  • Posibilitate dezvoltare profesionala în cadrul echipei X-Lab Solutions.

Descrierea companiei

Calitatea reprezintă esenţa către o dezvoltare durabilă şi sigură. X-Lab Solutions tinde permanent către poziţia de lider şi dorește să-şi consolideze poziția pe piața internă în domeniul comercializării aparaturii medicale, dar şi a implementării de camere curate, soluţii pentru fertilizare in vitro (FIV), precum şi a unor domenii, nou introduse în portofoliu, precum: neonatologia, obstetrica sau ginecologia.