Angajăm:

Contabil Șef

Cerințe:
- studii superioare în domeniul contabilității, economiei, finanțelor;
- experiență anterioară de cel puțin 5 ani într-o poziție similară;
- cunoștințe temeinice de contabilitate și cunoașterea legislației fiscale a RM;
- cunoașterea modului de finanțare, creditare și cooperare în relațiile dintre întreprindere și bancă;
- un grad înalt de responsabilitate și capacitatea de a păstra confidențialitatea;
- abilități de lucru în echipă.

Responsabilități:
- organizarea și controlul activității departamentului contabil;
- ținerea evidenței contabile, fiscale și de gestiune;
- analiza financiară a întreprinderii;
- analiza și controlul cheltuielilor bugetare;
- previziunea și controlul fluxurilor de numerar;
- întocmirea și prezentarea dărilor de seamă fiscale, rapoartelor statistice și situațiilor financiare cu respectarea prevederilor legislației în vigoare;
- întocmirea lunară a dărilor de seamă fiscale și de gestiune;
- relaționarea cu organele de control.

Program de lucru: full time.

Oferim:
- un salariu stabil;
- pachet social.

Expediați CV-ul la adresa electronică: itkompany@mail.ru