Realist Estate Agency angajează:

Broker ipotecar

Responsabilităţi:

  • Identificarea clientului;
  • Consultarea  privind cea mai bună ofertă de creditare ipotecară de pe  piață;
  • Colectarea pachetului de acte necesar pentru depunerea dosarului la instituția financiară;
  • Acordarea de asistență la evaluarea imobilului care urmează a fi procurat;
  • Organizarea tranzacțiilor;
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor de parteneriat cu instituțiile financiare, companii de asigurări, evaluări și birouri notariale;
  • Monitorizarea procesului de analiză a dosarului;
  • Informarea clientului despre termenii reali în care se va încheia tranzacția;
  • Promovarea imaginii companiei.

Cerințe:

  • Studii superioare;
  • Experienţă de lucru în domeniu financiar bancar/nebancar;
  • Capacităţi de comunicare bine dezvoltate și concentrare asupra rezultatului;
  • Organizarea muncii;
  • Cunoasterea limbilor Română, Rusă, cunoasterea limbii Engleze constituie un avantaj.

Beneficii:
- Salariu fix și procent din tranzacții realizate cu success;
- Mediu de activitate într-o echipă dinamică și cu experiență;
- Posibilități de dezvoltare personală și profesională;

Dacă crezi că ești o persoană cu abilități potrivite și dorești să faci parte din echipa noastră, aşteptăm CV-ul tău!

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să expedieze CV-ul (însoţit obligatoriu de o fotografie) la adresa electronică: broker@realist.md