Angajăm:

Ajutor contabil (fara experienta)

Cerințe:
- studii superioare în contabilitate;
- cunoașterea Standardelor naționale de contabilitate, legislației fiscale și a legislației muncii;
- coordonarea activității cu Inspectoratul fiscal și alte organe de stat;
- întocmirea și prezentarea dărilor de seamă fiscale și financiare;
- cunoașterea limbilor română și rusă;
- bune cunoștințe de operare PC (cunoașterea aplicațiilor Microsoft Office, 1С);

Avantajele companiei:
- Lucru în oficiu full-time;
- Studii complexe, formare avansată (traning-uri, seminare cu specialiști);
- Achitarea salariului la timp;
- Colectiv tânăr și prietenos;
- Angajare oficială;
- În oficiu este frigider cu mâncare;
- Compensare de 50% la sala de sport;
- Compania oferă: Playstation, aparat de joc, fotbal de masă, darts etc.;
- În birou există o bibliotecă cu cărți moderne;
- După 6 luni de activitate in companie, oferim posibilitatea de achiziționa tehnică, in tranșe;

Responsabilitati:
- Ținerea evidenței contabile a activității economico-financiare a companiei;
- Evidența valorilor materiale (intrări, ieșiri, transfer, casare, inventariere);
- Evidența documentației primare;
- Evidența fiscală;
- Controlul și evidența circulației bănești;
- Evidența decontărilor reciproce;
- Elaborarea și prezentarea raporturilor interne și externe;
- Elaborarea și prezentarea raporturilor fiscale;
- Formarea și prezentarea la timp a declarațiilor fiscale și financiare, inclusiv transmiterea declarațiilor electronice;
- Realizarea documentatiei primare (încasări, cheltuieli, servicii bancare și altele.);
- Planificarea fiscală, optimizarea acestora;
- Întreținerea documentației personalului;

Trimiteți CV-ul dvs. la e-mail: E-mail:
job@florionline.md

În linia de subiect, asigurați-vă că indicați numele postului vacant pentru care candidați (în caz contrar, CV-ul dvs. nu va fi luat în considerare)