Vă prezentăm compania germană „INLICO” (www.inlico.net) specializată în importul de produse alimentare din Federația Rusă, Ucraina, Polonia, România, Republica Moldova, statele baltice și multe alte țări din întreaga lume. Compania are o experiență de peste 20 de ani în comerțul cu amănuntul și cu ridicata
al produselor alimentare pe piața Germaniei, dar și în alte țări precum Italia, Spania, Grecia, etc. Clienții noștri sunt în mare parte retailerii din Germania și din alte state europene ce se ocupă de comercializarea produselor care provin din țările Europei de Est. Parte a grupului „INLICO” este rețeaua de supermarketuri „KLIVER”.

Manager achiziții produse alimentare (Germania)

Căutăm un om de echipă, o persoană ambițioasă, onestă și responsabilă.

SARCINILE ȘI RESPONSABILITĂȚILE POSTULUI:
- întocmirea comenzilor de achiziție ținînd cont de stocurile existente și de prognozele vînzărilor;
- stabilirea și menținerea relațiilor cu furnizorii (pregătirea contractelor, identificarea celor mai avantajoase prețuri și condiții, plasarea comenzilor);
- recepționarea ofertelor comerciale, cotelor și listelor de prețuri;
- controlul respectării termenelor de plată și de expediere a mărfurilor;
- planificarea stocurilor;
- întocmirea dărilor de seamă;
- îndeplinirea altor sarcini operative.

PROFILUL CANDIDATULUI IDEAL:
- experiență anterioară într-o poziție similară;
- gîndire analitică, capacitatea de a lucra cu volume mari de date;
- cunoștințe avansate de operare PC, o bună stăpînire a suitei de programe de birou Microsoft Office;
- cunoașterea limbii engleze sau germane (reprezintă un avantaj);
- dorință de dezvoltare și de creștere pe plan profesional.

OFERTA COMPANIEI INCLUDE:
- angajare oficială în cîmpul muncii;
- contract de muncă nelimitat;
- un salariu transparent;
- pachet social integral;
- șansa de a face față zilnic unor provocări interesante și diverse lucrînd în cadrul unei companii internaționale aflate în plină ascensiune;
- structura organizațională plană cu căi scurte de luare a deciziilor;
- un birou modern și mediu de lucru confortabil;
- cazare.

Program de lucru: 9.00-18.00 (de luni pînă vineri).

Locația postului: Deutschland - 76646 Bruchsal, Am Mantel 4 (la 20 km distanță față de Karlsruhe).

Expediați CV-ul însoțit de o fotografie la adresa electronică: a.zeiser@inlico.net

Ofertă valabilă doar pentru deținătorii pașaportului european.