Agenţia de publicitate anunţă loc vacant pentru postul de:

Media Planner

Responsabilități:

  • Dezvoltarea media planurilor în baza briefului și media strategiei aprobate;
  • Plasarea publicității prin intermediul softurilor specializate;
  • Monitorizarea campaniilor, analiza acestora și ajustarea/optimizarea în baza media planului aprobat;
  • Raport săptămânal pe indicatorii media privind evoluția campaniilor publicitare;
  • Pregătirea rapoartelor săptămânale, lunare, trimestriale și anuale, ce reflectă analiza competiției;
  • Elaborarea rapoartelor post-buy cu rezultare obținute, comentarii și sugestii;
  • Utilizarea datelor și resurselor disponibile pentru a efectua analize media;
  • Menținerea relațiilor cu clienții și lucru în echipă cu colegii pentru a înțelege obiectivele clientului și strategia media.

Abilități:

  • Abilități de comunicare – abordare atentă și empatică față de clienți și membrii echipei;
  • Cunoaștere avansată a instrumentelor Microsoft Office;
  • Cunoașterea softurilor - Ariana, K2 și xplane (însă noi te putem ajuta să înveți lucrul cu aceste instrumente);
  • Nivel avansat al limbii engleze, cunoașterea limbii ruse reprezintă un avantaj.

Ce oferim:

  • Salariu competitiv bazat pe experiența acumulată;
  • Lucru cu clienți mari internaționali și naționali;
  • Acces la cursuri de calificare profesională, conferinte și webinare internaționale/regionale;
  • Oportunitatea de a avansa profesional foarte rapid;
  • Mediu de lucru deschis, cooperant si prietenos.