Alpstation angajeaza:

Inginer IT

Alpstation SRL este in cautarea unui nou coleg in depratamentul IT pentru a contribui la mentenanța si asigurarea lucrului stabil al retelei locale de computere si al întregului utilaj tehnologic informational și comunicații din cadrul întreprinderii.

Cerinte:

  • Studii medii/superioare tehnice (tehnologii informationale, calculatoare, microelectronică);
  • Cunostinte generale despre cum lucreaza o rețea locală de computere și telefonie fixă;
  • Cunostinte si capacitati de operare si configurare a computerelor și dispozitivelor periferice;
  • Cunoasterea sistemelor de operare Windows: instalare, configurare, depanare;
  • Punctualitate, responsabilitate, abilități de comunicare, spirit de echipă, dorinta de invatare a lucrurilor noi pentru a avea o crestere profesionala.

Responsabilitati:

  • Asistență tehnică IT pentru utilizatorii companiei;
  • Instalarea, depanarea si configurarea soft-urilor;
  • Instalarea, configurarea, depanarea și mentenanța echipamentelor IT (PC, imprimante, UPS, camere supraveghere video, etc.) din cadrul companiei;
  • Introducerea si evidenta unei serii de informatii in bazele de date ale companiei;

Oferim:

  • Pentru persoanele fara experienta de munca dar cu dorinta de invatare, oferim instruire in cadrul intreprinderii pentru a invata tot ceea ce este necesar in executarea responsabilitatilor acestui post de munca.
  • Salariu motivant achitat la timp, (negociabil);
  • Angajare oficială în  câmpul muncii cu tot pachetul social;
  • Grafic de muncă : 08.30-17.00 (L-V);