Südzucker-Moldova S.R.L.este în căutarea unei personalități dinamice și a unui specialist cu potențial de dezvoltare pentru a ocupa postul vacant de:

Agronom

Responsabilități: Asigurarea aprovizionării cu sfeclă de zahăr de o calitate corespunzătoare obținută din zona de cultură repartizată de către unitatea de producere conform planului stabilit. Oferirea serviciilor de consultanță furnizorilor de materie primă și promovarea tehnologiilor avansate de cultivare a diverselor culturi agricole, cu accent pe sfecla de zahăr.

Locul de muncă: biroul societății situat în or. Drochia, str. 27 August, 1.

Cerințe față de candidați:

Studii: superioare în agronomie

Calități profesionale:
• cunoașterea tehnologiilor progresive de cultivare a culturilor agricole, cu accent pe sfecla de zahăr;
• cunoașterea utilajelor, mașinilor şi instalațiilor modern utilizate în agricultură și a aplicării acestora în procesul tehnologic;
• abilități de utilizare a computerului;
• abilități în colectarea informațiilor, prelucrarea acestora și întocmirea rapoartelor;
• cunoașterea la nivel avansat a limbilor române și ruse, cunoașterea limbii engleză și germană- este salutabilă.

Calități personale:
• capacitatea de a învăța rapid;
• gândire analitică;
• sociabilitate;
• capacitate de a lucra în echipă;
• mobilitate;
• motivație pentru eficiență și îmbunătățire.

Ce oferă compania:
• program de formare și stagiu;
• posibilitatea de a-și demonstra abilitățile;
• salariu în funcție de rezultatele obținute;
• pachet social complet.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul până la data de 28 ianuarie 2022 la următoarea adresă de email: hr@szm.md