„Tehnorol” SRL angajează:

Contabil șef producție (Urgent)

Avem nevoie urgent de contabil șef în carul unei companii de producție. Oferim un job interesant și stabil alături de o echipă solidă de profesioniști, dar și oportunități de dezvoltare și un salariu motivant.

Cel care va veni în această poziție va fi subordonat nemijlocit directorului și va avea în subordine un ajutor de contabil și un operator.

Cerințe:
- experiența anterioară de cel puțin 3 ani în poziția de contabil șef în cadrul unei întreprinderi de producție;
- cunoștințe temeinice de contabilitate;
- cunoașterea legislației fiscale, civile și a muncii;
- capacitatea de a urmări toate modificările ce se operează în actele normative;
- abilitatea de a găsi soluții potrivite pentru provocările care apar;
- capacitatea de a rezolva problemele într-un mod constructiv și creativ;
- cunoașterea programului 1C.8, suitei de programe de birou, bazelor de date informaționale și legislative, sistemelor de circulație electronică a documentelor, sistemelor de raportare electronică.

Calități personale:
- responsabilitate, onestitate, punctualitate, spirit de inițiativă, competențe organizaționale, capacitatea de a gestiona simultan mai multe sarcini.

Responsabilități:
- organizarea, ținerea și controlul evidenței contabile și fiscale;
- planificarea fiscală;
- evidența producției, costurilor, mijloacelor fixe;
- evidența vînzărilor și a taxei pe valoare adăugată;
- evidența operațiunilor bănești;
- calcularea salariilor și impozitelor;
- decontarea benzinei și a motorinei, emiterea foilor de parcurs;
- întocmirea dărilor de seamă și prezentarea lor la organele competente;
- îndeplinirea altor activități de contabilitate.

Oferim:
- loc de muncă în cadrul unei companii stabile ce ocupă un loc de frunte în segmentul său de piață;
- angajare oficială în cîmpul muncii;
- un salariu motivant și plătit fără întîrzieri;
- compensarea cheltuielilor de transport;
- acces la rețeaua corporativă de telefonie mobilă;
- șansa de a lucra alături de colegi binevoitori sub conducerea unor șefi competenți și responsabili;
- oportunități pentru dezvoltare profesională și avansare în carieră.

Program de lucru: 9.00-16.00 (de luni pînă vineri)
Locația postului: s. Dolinnoe (la 12 km distanță de Chișinău)
Salariu: de la 15 000 lei (suma finală va fi determinată prin negociere în timpul interviului)
Perioada de probă: 2 luni

Expediați CV-ul la adresa electronică: onet06@mail.ru  specificînd în subiectul mesajului postul vacant pentru care aplicați „Contabil șef”.