Compania PIT.MD are activitatea în comerțul și deservirea sculelor electrice și instrumentelor, angajăm personal la poziția:

Manager Departament Achiziții

Obiectivul postului:
Coordonarea și asigurarea proceselor de import, de achiziție și managementul stocurilor.

Cerinte fata de candidat:
- Studii superioare
- Cunoasterea limbilor: romana, engleza, rusa
- Utilizator avansat Excell, 1C
- Capacitate de a invata si de a lucra in echipă
- Responsabilitate, Onestitate, si Punctualitate
- Gîndire analitică. Abilitate de a opera cu massive de date
- Capacitatea de a negocia eficient
- Spirit inovativ si dorintă de crestere
- Experiență de muncă în domeniul achizițiilor de min 2 an (importuri din China, Romania, Turcia).

Responsabilitatile postului:
- Analiza stocurilor si vanzarilor pentru planificarea aprovizionarii de la furnizorii externi si interni
- Mentinerea stocurilor in parametrii stabiliti
- Mentinerea și supervizarea comenzilor plasate la furnizor
- Menținerea interacțiunii benefice cu transportatorii, organele vamale ș. a. operatori logistici
- Verificarea documentelor aferente loturilor de marfuri primite de la furnizor (invoice, packing list, Declartii Export, CMR, Certificate Origine)
- Analize și propuneri referitor la epuizarea stocurilor non-performante
- Pregatirea și argumentarea rapoartelor periodice pe diferiti indicatori de stocuri, elaborarea prognozelor,
- Participarea in cadrul proiectelor și tenderilor etc.

 Compania ofera:
- Salariu si alte bonusuri de performante;
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa de profesionisti;
- Instruire si un mediu de lucru modern;

Persoanele interesate sunt invitate sa expedieze CV + Foto la adresa de email: hr@pit.md, Tel: 078921888