RO

+373 696-19917

rabota@rabota.md

Например: Менеджер, PHP, Агент, Представитель, Sales

Specialist Biroul raporturi juridice contractuale

Poșta Moldovei
Вакансия №6150527, 23.09.2020
  • Город
    Кишинев

  • Образование
    Высшее

  • Опыт работы
    Любой

  • Зарплата
    От 9000 MDL

Responsabilități:

Perfectarea, examinarea contractelor care urmează a fi încheiate de către întreprindere şi adaptarea conform legislaţiei, precum şi intereselor întreprinderii;
Soluţionarea problemelor apărute în activitatea întreprinderii, din punct de vedere legal;
Realizarea controlului preventiv a conformității cu legislația în vigoare a tuturor contractelor, acordurilor ce sunt pregătite de întreprindere;
Soluţionarea problemelor ivite în legătura cu încălcarea dispoziţiilor contractelor încheiate între întreprindere și alte entități şi propunerea soluţiilor pentru buna desfăşurare a activităţii;
Întocmirea scrisorilor, demersurilor, notelor informative și răspunsurilor la adresările parvenite spre examinare și soluționare;
Reprezentarea intereselor întreprinderii în cadrul instanțelor de judecată și în raport cu alte instituții publice sau private, în vederea examinării chestiunilor de ordin juridic, în baza procurii eliberate din numele întreprinderii;
Perfectarea cererilor de chemare în judecată, referințelor, cererilor de apel, recurs, revizuire, precum și altor acte procedurale necesare a fi prezentate în instanțele de judecată;
alte sarcini conexe exercitării atribuțiilor de funcție.

Cerințe:

Studii superioare în domeniul juridic;
Capacitate de analiză şi gândire strategică;
Nivel sporit de atenție si acuratețe;
Abilităţi excelente de comunicare și de rezolvare eficientă a problemelor;
Abilităţi de organizare şi planificare;
Experiența relevantă pe un post similar;
Profesionalism, operativitate, spirit analitic şi de echipă, abilități de formulare a ideilor, inițiativă;
Vorbitor al limbilor româna şi rusa – fluent, atât la nivel de comunicare, cât şi scriere;
Punctualitate şi corectitudine în vederea respectării exigențelor stabilite, inițiativă şi viziune strategică, capacități avansate de prezentare şi abilitați de comunicare a informației, atât verbal, cât şi în scris;
Dorința de a studia și a se perfecționa.

Beneficii:

program de lucru stabil;
oportunitate de angajare pe termen lung;
posibilitate de dezvoltare personală;
pachet social;
salariu de la 9000 lei.

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md , indicând funcția pentru care candidați.
La interviu vor fi invitați doar candidații selectați. E-mail: hr@posta.md
Telefon:  022 251-200
График работы: Полный рабочий день
Телефон: 022 251-200
E-mail: hr@posta.md

В письме или при звонке укажите пожалуйста, что прочли об этой вакансии на сайте RABOTA.MD!

Отправить резюме Связаться без резюме

x

Отправить резюме

Имя и Фамилия* Резюме*

Прикрепляемое резюме должно быть только в форматах: doc, docx, odt, pdf, rtf, txt, ppt или прочих текстовых форматах.

x

Отправить отклик

Имя и Фамилия* Возраст* Стаж работы по специальности: * Телефон* E-mail (Не обязательно)

Помните, что на отправленное вами резюме, работодатели реагируют в несколько раз чаще. Отправить Резюме!

x
x