Taxreturn - compania specializată în recuperare impozitelor din străinătate, una dintre cele mai de succes organizaţii de acest gen din ţară, este în căutarea unui Asistent contabil, care dorește să lucreze într-un colectiv de profesioniști și să își creeze o carieră de succes. Acceptăm la interviu persoane de orice vârstă și experiență, iar tinerii sunt încurajați să vină și ei la interviu.

Asistent contabil

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil economic
  • Cunoștințe MS Office, în special Excel
  • Cunoștințe contabile de bază
  • Persoană logică, serioasă, ordonată, dinamică, sociabilă, comunicativă, atentă la detalii
  • Abilitatea de a gestiona sarcini multiple cu termene fixe și să își prioritizeze sarcinile primite
  • Adaptabilitate (datorită schimbărilor legislative)
  • Disponibilitate pentru un angajament pe termen lung
  • Dorință de a face carieră în domeniu
  • Vorbitor de Limba Engleză, cunoașterea Limbii Germane constitutie avantaj
  • Experiență în utlizare programe contabile constituie avantaj

Descrierea jobului

  • Verificarea actelor contabile și declarațiilor fiscale
  • Întocmire dosarului fiscal
  • Emitere facturi/ bon de plată
  • Consultarea clineților
  • Întocmire de cont de cheltuieli în baza documentelor primite
  • Organizarea documentelor contabile

Menționează în subiectul mesajului "Asistent contabil // rabota.md".
Telefon: 078000405
E-mail: taxreturn.hr@gmail.com
Site: http://taxreturn.md