Angajăm:

Consilier vanzari in Bucuresti (Romania)

CANDIDATUL IDEAL

  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara (asistent vanzari, agent vanzari etc)
  • Personalitate sociabila, placuta si pozitiva
  • Fluenta si exprimare corecta in limba romana
  • Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si spirit de echipa
  • Spirit de initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
  • Punctualitate, disciplina, atentie distributiva, spirit de observatie
  • Cunostinte de MS Office (Excel, Word, Power Point)
  • Capacitate de stabilire corecta a prioritatilor
  • Experienta in vanzarea de usi si feronerie constituie avantaj
  • Domiciliul stabil in Bucuresti sau in judetul Ilfov

DESCRIEREA JOBULUI

  • Primeste clientii in show-room-ul firmei si asigura confortul si ospitalitatea acestora
  • Contacteaza telefonic si prin email potentialii clienti, transmite oferte, ofera feed-back, follow-up, stabileste intalniri si prezentari de produse
  • Prezinta si vinde portofoliul de produse clientilor care viziteaza showroom-ul
  • Verifica si se ingrijeste de corecta afisare a preturilor produselor din showroom.
  • Verifica stocurile de produse si informeaza superiorul direct situatiile de suprastoc sau lipsa stoc
  • Se ingrijeste de corecta expunere si de aspectul fizic al produselor din showroom
  • Se ingrijeste de starea mobilierului, a rafturilor, standurilor si produselor expuse.
  • Acorda suport si consiliere colegilor din firma
  • Acorda suport in teritoriu colegilor din echipa de vanzari pentru proiectele mari, cand este necesar
  • Acorda suport si consiliere clientilor prin email sau telefonic
  • Acorda suport echipei de vanzari prin accesarea, verificarea si completarea bazei de date alocate
  • Transmite oferte, le urmareste, contacteaza clientii in scris si telefonic si furnizeaza feed-back prompt si corect colegilor din echipa de vanzari.
  • Opereaza cu casa de marcat si elibereaza bonurile fiscale pentru vanzarile din showroom.

BENEFICII

  • Pachet salarial motivant, format din salariu fix si comision din vanzari
  • Bonusuri de performanta.
  • Oportunitati de dezvoltare si promovare profesionala

FIRMA

Firma cu capital strain, desfasoara activitati de import si distributie de usi de exterior, interior si feronerie. Are ca obiectiv promovarea produselor de calitate si este reprezentant si distribuitor unic pentru mai multe branduri din portofoliu. Firma este in expansiune si cauta noi colegi pentru echipa de vanzari.

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita scrisorile de intentie si Curriculum Vitae (CV) la urmatoarea adresa de e-mail:  valeriu@grandsecret.md