Retailerul scandinav de mobilier și produse pentru casă Jysk

HR Manager Moldova

Ce competențe trebuie să ai? Ce aşteptăm de la tine?

  • Să cunoști și să utilizezi HR metrics;
  • Să cunoști și să aplici principiile sistemelor de HR;
  • Să ai capacitatea de a proiecta și implementa o strategie pe termen lung;
  • Să ai abilități de leadership;
  • Să ai abilități excelente de ascultare active, negociere și prezentare;
  • Să ai competența de a construi și gestiona eficient relații interpersonale la toate nivelurile companiei;
  • Să cunoști aprofundat legislația muncii și a celor mai bune practice în domeniu;
  • Să ai abilitați organizatorice excelente cu focus pe detalii și rezultate;
  • Să ai capacitatea de a prioritize, delega și controla;
  • Să ai abilitatea de a acționa cu integritate, profesionalism și confidențialitate;
  • Să ai studii în științe sociale, psihologie sau un domeniu afiliat;
  • Să ai experiență de 3-5 ani într-un departament de resurse umane sau în colaborare cu o agenție de resurse umane;
  • Să cunoaști limba engleze la nivel min. B2;
  • Să ai experiență în a lucra cu Microsoft Office 365;
  • Să ai abilități de comunicare și de evaluare psihologică;
  • Să ai experiență în realizarea și coordonarea programelor de training pentru angajații companiei;
  • Să ai experiență în coordonarea training-ului oamenilor nou-recrutați, de la onboarding, dezvoltare și până la evaluare;
  • Să ai capacitatea de a elabora unelte și metode de recrutare care să atragă candidați talentați, potriviți cu valorile noastre;
  • Să ai abilitatea de a evalua permanent nevoile echipei astfel încât activitatea lor să se încadreze în valorile și planurile generale ale companiei;
  • Să ai capacitatea de a eficientiza procesul de recrutare, pentru găsirea celor mai potriviți candidați în concordanță cu valorile și cultura companiei.

Responsabilitățile tale sunt…

  • Să recrutezi și să formezi talentele de care este nevoie în companie.
  • Să identifici constant noi canale de recrutare.
  • Să urmărești performanța angajaților și colaboratorilor.
  • Să gestionezi initiativele de formare și dezvoltare a angajaților.
  • Să gestionezi și să îmbunătățești nivelul de comunicare în companie.
  • Să implementezi cultura organizatională a companiei.
  • Să creezi un mediu de lucru sigur și orientat către rezultate.
  • Să implementezi managementul sistemului de bonusare a performanței.
  • Să gestionezi conflictele la locul de muncă, să implementezi acțiuni disciplinare și să îți asumi procesul de reziliere a contractelor de muncă/colaborare.
  • Să coordonezi departamentul de HR, în baza unui sistem axat pe performanță.
  • Să dezvolți și să implementezi strategiile și politicile de HR în concordanță cu strategia de business a companiei.
  • Să îmbunătățești relațiile dintre management și angajați.
  • Să sprijini nevoile companiei și a planurilor acesteia prin dezvoltarea, implicarea, motivarea și retenția capitalului uman.
  • Să îți coordonezi constant activitatea cu cea a conducerii companiei prin raportări și feed-back periodic.
  • Să evaluezi și să implementezi, propunerile și nevoile de formare și dezvoltare profesională a angajaților.
  • Să participi la evenimente, târguri și expoziții, seminarii sau alte evenimente sociale conexe activitații de HR sau companiei.

Detalii:

  • orar 5/2 de la 9.00-18.00
  • salariu atractiv *se discuta la interviu.