Angajăm:

Android Developer

Compania „INTELECTSOFT” și-a început activitatea în domeniul tehnologiilor informaționale în anul 2008. Suntem o echipă de profesioniști cu o vastă experiență în dezvoltarea programelor destinate automatizării proceselor de vînzări, evidență a stocurilor și circulație electronică a documentelor în cadrul întreprinderilor mici și mari.

Avem nevoie de un specialist capabil să contribuie la dezvoltarea soluțiilor pe care le oferim.

Responsabilități:
- proiectarea, dezvoltarea și testarea soluțiilor sistemice și aplicative pentru terminalele mobile de colectare a datelor (pe platforma Android);
- definitivarea și dezvoltarea platformelor front-end și back-end ale companiei;
- identificarea și înlăturarea problemelor de funcționare a dispozitivelor Android;
- participarea la elaborarea soluțiilor tehnice și planificarea procesului de dezvoltare.

Cerințe:
- experiență în dezvoltarea aplicațiilor pentru Android;
- înțelegerea arhitecturii unei aplicații Android, cunoașterea platformei Android API;
- experiență în lucrul cu dispozitivele mobile pe platforma Android;
- cunoștințe avansate în utilizarea Java și Android SDK;
- cunoașterea Material Design Guidelines;
- înțelegerea principiilor programării orientate pe obiecte, SOLID și alte patternuri de proiectare;
- experiență în utilizarea Realm, SQLite;
- cunoștințe de SQL și JDBC, abilități de proiectare a structurii tabelelor și optimizare a interogărilor asupra bazelor de date;
- cunoștințe de TCP, HTTP(S), SOAP;
- experiență în utilizarea versiunilor customizate de Android adaptate pentru dispozitive, abilități de asamblare a diverselor versiuni de Android și ajustare a celor existente.

Un mare avantaj reprezintă experiența în utilizarea:
- Kotlin și Koin;
- Android Jetpack;
- Common Design și Architectural Patterns;
- Agile SCRUM

Calități personale:
- conștiinciozitate, punctualitate;
- gîndire analitică;
- dorință de dezvoltare și avansare în plan profesional;
- atenție, viziune sistemică, sociabilitate, creativitate, rezistență la stres, capacitatea de a rezolva problemele de unul singur.

Oferim:
- posibilitatea de a face parte dintr-o echipă unită;
- oportunități pentru dezvoltare profesională;
- salariul mărimea căruia va fi stabilită în funcție de rezultatele interviului susținut.

Program: săptămîna de lucru de 5 zile, de la 9.00 pînă la 18.00 (cu pauza de masă de o oră).

Candidații interesați sunt rugați să expedieze CV-ul la dresa electronică: info@edi.md