Angajăm:

Designer graphic

Cerințe:

  • Cunoaștere bună a programului Corel Draw, opțional Adobe Illustrator și Adobe Photoshop;
  • Cunoștințe de design, fonturi și machetare pentru transpunerea materialelor de creație într-un format pentru tipar sau productie publicitară;
  • Experiența de lucru în social media: Facebook, Instagram;
  • Limba română scris/vorbit;
  • Bune abilități de comunicare și relaționare;
  • Atenție la detalii, gândire logică, seriozitate, responsabilitate;
  • Capacitate de a respecta termene limită și livrarea la timp a proiectelor;
  • Viteză de lucru;
  • Abilități dе prelucrare a imaginilor foto, dе corecție culoare, decupare, adaptare la scară;
  • Originalitate, imaginație, meticulozitate;
  • Simț artistic, noțiuni dе compoziție, cromatică și echilibru.

Responsabilități:

  • Realizarea materiale publicitare: flyere, bannere, alte tipuri de materiale publicitare;
  • Menținerea și dezvoltă relațiile cu tipografiile;
  • Promovarea companiei în Social Media (Facebook, Odnoklassniki, Instagram), creare, planificare, publicare și distribuire de conținut zilnic;
  • Crearea design-ului grafic (creativitate, pasiune pentru atenția la detalii);
  • Prelucrarea și redimensionarea layout-uri conform dimensiunilor necesare.

Oferim:

  • Plată negociabila;
  • Un mediu de lucru plăcut și dinamic.