Angajăm:

Product Manager in Bucuresti (Romania)

CANDIDATUL IDEAL

  • Studii superioare, profil tehnic sau economic
  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
  • Cunostinte avansate de MS Office (Power Point, Word, Excel)
  • Exprimare corecta in limbile romana si rusa, scris si conversational
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere.
  • Experienta in redactarea si prezentarea materialelor de marketing
  • Capacitate de invatare si asimilare rapida a noutatilor
  • Capacitate de analiza, organizare si stabilire a prioritatilor
  • Spirit de initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor in termenele fixate
  • Flexibilitate, perseverenta si determinare in atingerea target-urilor
  • Abilitati de calcul numeric si operare cu sisteme complexe de adaosuri si reduceri comerciale.
  • Experienta in domeniul feroneriei, usilor de interior si exterior constituie avantaj

DESCRIEREA JOBULUI

  • Administreaza categoria de produse alocata din punct de vedere al gamei si al pozitionarii de piata.
  • Intocmeste documentatiile si materialele de prezentare pentru produsele din portofoliu.
  • Monitorizeaza competitia, redacteaza si prezinta rapoarte comparative si de evaluare, propune solutii.
  • Prezinta colegilor din departamentele firmei, in detaliu, caracteristicile, avantajele si beneficiile produselor din portofoliu.
  • Se informeaza de la specialistii echipelor tehnice si de montaj asupra tuturor detaliilor practice legate de produsele din portofoliu si participa impreuna cu acestia la montaje ori de cate ori este necesar pentru corecta intelegere si redactare a materialelor si prezentarilor.
  • Consulta solicitarile din piata si organizeaza, pentru clientii importanti, prezentari de produse in showroom-ul firmei sau la sediul acestora.
  • Participa activ la evenimentele si actiunile promotionale organizate de catre firma sau de catre partenerii de afaceri (targuri, demonstratii, etc.).
  • Tine legatura cu agentiile de marketing, negociaza costurile si contractele cu acestea.
  • Administreaza materialele promotionale, supervizeaza, verifica si corecteaza documentele transmise de agentiile de marketing
  • Monitorizeaza periodic stocurile de marfa ale produselor din portofoliu si semnaleaza situatiile de stoc excedentar sau insuficient.
  • Impreuna cu colegii de la vanzari si logistica intocmeste forecast-ul de produse, tinand cont de termenele de executie si livrare ale furnizorilor externi si interni.
  • Tine legatura cu fabricile, preia, supervizeaza si lanseaza comenzile catre furnizori.
  • Verifica respectarea preturilor de cumparare negociate si se ingrijeste de bunul mers al comenzilor lansate catre furnizori, pana la completa inchidere a acestora.
  • Se ingrijeste de nivelul de pret si de gradul de profitabilitate al fiecarui model de produs din portofoliu.
  • Intocmeste si transmite rapoarte de activitate superiorului ierarhic in conformitate cu procedurile si prevederile firmei.
  • Asigura instruire si suport celorlalte departamente pe teme legate de produsele din portofoliu.
  • Se subordoneaza si raporteaza Directorului General.

BENEFICII

  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri de performanta
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala

FIRMA

Firma cu capital privat, desfasoara activitati de import si distributie de usi de exterior/interior, feronerie, tamplarie geam termopan, parchet, mobilier, tapet, vopseluri, corpuri iluminat, etc. Are ca obiectiv promovarea produselor de calitate si este reprezentant si distribuitor unic pentru mai multe branduri din portofoliu. Firma este in expansiune si cauta noi colegi pentru echipa de marketing si vânzări.

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita scrisorile de intentie si Curriculum Vitae (CV) la urmatoarea adresa de e-mail: valeriu@grandsecret.md