Compania Dita Estfarm este cel mai mare distribuitor farmaceutic în Republica Moldova cu istorie de peste 25 ani si peste 300 de angajați. Dita Estfarm este în căutarea unui:

Reprezentant medical (AstraZeneca)

Responsabilități de bază:

  • Promovarea produselor companiei în cadrul vizitelor regulate la medici și farmaciști;
  • Stabilirea, dezvoltarea și menținerea relației cu medicii și farmaciștii din zona alocată;
  • Realizarea planului de vânzări și întocmirea dărilor de seamă;
  • Dezvoltarea și îndeplinirea planurilor de acțiune pentru atingerea obiectivelor stabilite;
  • Organizarea și participarea la evenimente medicale speicifice cu scopul promovării produselor;
  • Controlul expunerii produselor în locuri de vânzare (farmacii).

Cerințe față de candidat:
- Absolvent(ă) a Universității de Stat de Medicină și Farmacie;
- Experiența de lucru în calitate de reprezentant medical prezintă un avantaj;
- Abilități de comunicare și negociere;
- Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
- Orientare spre rezultat și client;
- Permis de conducere cat. B.

Beneficiile viitorului angajat:
  • Salariu competitiv: salariu fix + bonusuri trimestriale;
  • Posibilitatea dezvoltării în cadrul companiei (traininguri, seminare);
  • Posibilitatea avansării în cadrul companiei;
  • Grafic de lucru Luni-Vineri 08:30-17:30;
  • Automobil de serviciu;
  • Tichete de masă;
  • Pachet social deplin conform legislației RM.
AstraZeneca este o companie farmaceutică anglo-suedeză cu peste 66.000 de angajați, ale cărei produse acoperă o gamă largă de afecțiuni: cardiace, vasculare, respiratorii, neurologice, etc

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV și scrisoare de intenție pe adresa de email alina.cebanu@dita.md cu specificarea postului pentru care candidați.