Kragman este o companie germană specializată în marketing digital și soluții IT cu spectru larg de aplicare. Ne-am construit reputația prin respectarea promisiunilor, dar și prin investițiile continue menite să vină în ajutorul clienților cu soluții fiabile, eficiente și de calitate.

Compania Kragman își mărește echipa. Suntem în cătarea unui coleg/colege care să suplinească funcția de:

DIRECTOR VÂNZĂRI SERVICII IT & MARKETING DIGITAL

Cerințe:
- Experiență minim 2 ani în poziție similară;
- Experiență în vânzări 3 ani;
- Experiență în apeluri reci;
- Cunoștințe și abilitați tehnice;
- Absolvent de studii superioare;
- Bune abilități de comunicare, negociere și organizare;
- Cunoștințe operare PC ( pachetul OFFICE);
- Cunoașterea fluentă a limbii rusă și română. Cunoașterea limbilor engleză, turcă, germană reprezintă un avantaj;
- Responsabilitate și capacitate de lucru în echipă.

Responsabilități
- Crearea strategiilor de vânzări;
- Managementul echipei de vânzări (angajări / concedieri). Motivarea echipei;
- Crearea și actualizarea scripturilor de vânzări;
- Stabilirea contactului cu clienții potențiali prin telefon, construirea cooperării pe termen lung, efectuarea apelurilor de ieșire în scopul abordării noilor parteneri;
- Coordonarea și dezvoltarea rețelei de parteneri;
- Implementarea politicii comerciale a companiei;
- Negocierea și încheierea contractelor de colaborare;
- Implementarea și monitorizarea obiectivelor de vânzare și marketing;
- Controlul îndeplinirii planului de vânzări;
- Prezentarea rapoartelor de activitate după finalizarea vânzărilor.

Noi oferim:

  • Dezvoltare profesională și consiliere;
  • Salariu motivant cu posibilitatea de creștere;
  • Program de lucru:  Luni-Vineri,
  • Angajare oficială cu pachetul social inclus.

Dacă dorești să faci parte din echipa noastră, trimite CV-ul tău la adresa: hr@kragman.de

Vom fi bucuroși să vă vedem printre candidații noștri!