ANCOM-AGRO este membru VERUM GROUP,
unul din liderii sectorului agroindustrial din Republica Moldova.
Fondată în 2014 ANCOM-AGRO a devenit un partener de afaceri durabil pe piața cerealelor și oleaginoaselor din bazinul Mării Negre.

Inginer/ă-șef/ă

Oferim:
• Program de muncă: L-V 08:00 – 17:00; S-D zile de odihnă
• Pachet social deplin
• Salariu competitiv (stabil și plătit la timp)
• Telefonie mobilă corporativă
• Compensarea combustibilului
• Instruire gratuită
• Platformă corporativă pentru dezvoltare personală și profesională
• Posibilitatea de avansare în carieră
• Colectiv tânăr, amabil și sociabil
• Lucru în oficiu confortabil din Elevator

Sediu:
• R-ul Florești, s. Gura Camencii

Cerințe:
• Domiciliu în r-ul Florești
• Studii superioare tehnice
• SSM, nivelul II – la locul de muncă
• Cunoștințe de limbă română și rusă
• Experiență cel puțin 5 ani
• Atenție la detalii, responsabilitate, punctualitate

Responsabilități:
• Elaborarea politicii tehnice și direcțiilor de dezvoltare tehnică a întreprinderii în condițiile economiei moderne, modalitățile de reconstrucție și reechipare tehnică a producției existente, nivelul de specializare și diversificare a producției în viitor.
• Asigurarea nivelului necesar de pregătire tehnică a producției și creșterea constantă a acesteia, creșterea eficienței producției și a productivității muncii, reducerea costurilor (materiale, financiare, de muncă), utilizarea rațională a resurselor de producție, calitatea ridicată și competitivitatea produselor, lucrărilor sau servicii, conformitatea cu produsele la standardele actuale, caietul de sarcini.
• Elaborarea, gestionarea, măsurilor de reconstrucție și modernizare a întreprinderii, prevenirea efectelor nocive ale producției asupra mediului, utilizarea atentă a resurselor naturale, crearea unor condiții sigure de muncă și îmbunătățirea culturii tehnice de producție.
• Elaborarea, organizarea și implementarea planurilor pentru utilizarea noilor echipamente și tehnologii.
• Asigurarea eficacității soluțiilor de proiectare, pregătirea la timp și de înaltă calitate a producției, exploatarea tehnică, repararea și modernizarea echipamentelor, realizarea produselor de înaltă calitate în procesul de dezvoltare și producție.

Dorești să faci parte din Echipa noastră de profesioniști, expediază CV-ul cu o poză menționând ″Inginer/a-sef/a″ la: ancom@verum.md sau apelează: 0 788 99 242.

Nota Bene:
Doar persoanele selectate în baza CV-lui vor fi invitate la un interviu.