We are looking for:

Contabil Șef

Descrierea postului vacant?
Trebuie să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa hr@plantifique.com
CV-ul trebuie sa fie în Engleză.

Suntem în căutare de Contabil Șef talentat, cu abilități excelente în Excel și o atitudine pozitivă. Veți lucra într-un mediu extrem de colaborativ, cu ritm rapid, pentru a respecta termenele limită și pentru a învăța o mulțime de lucruri interesante despre lumea comerțului electronic.

Responsabilități

  • Își asumă întreaga responsabilitate pentru activitățile de închidere de la sfârșitul lunii, inclusiv reconcilierea tuturor înregistrărilor din jurnal.
  • Examinează toate înregistrările lunare din jurnal și reconciliază bilanțul, inclusiv pozițiile stocurilor din toate depozitele noastre
  • Reconciliază soldurile între companii și se asigură că termenii și decontările acordurilor între companii sunt plătite cu acuratețe.
  • Pregătește, menține și reconciliază tranzacțiile valutare lunare și câștigurile/pierderile aferente.
  • Se asigură că există controale interne adecvate asupra operațiunilor și raportării financiare pentru a reduce riscul și a securiza activele corporative.
  • Optimizează eficiența operațională, proiectează și construiește procese pentru plăți, cheltuieli și tot ceea ce are legătură cu finanțele.
  • Gestionează o echipă de contabili externi terți.
  • Gestionează conformitatea cu raportarea TVA-ului în Regatul Unit, Germania, Franța, Italia, Spania, Polonia, Republica Cehă.
  • Deține relațiile bancare ale companiei.
  • Abordează munca într-un mod profesionist. Este de încredere și prezintă leadership pentru echipă.
  • Rămâne la curent cu noile standarde și modificări ale reglementărilor.
  • Îmbunătățește continuu procesele și calitatea raportării

Cerințe / Calificări

  • Studii superioare în Contabilitate sau Finanțe.
  • 7+ ani de experiență în contabilitate: de preferință o combinație de audit financiar într-o firmă mare de contabilitate publică 4/națională și experiență în contabilitate corporativă într-un mediu multi-țară/valută.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional.
  • Experiență practică cu funcția de registru general și procesul de închidere la sfârșitul lunii, inclusiv reconcilieri și analize de cont.
  • Experiența în comerțul electronic sau în producție prezintă un avantaj.
  • Abilitatea de a lucra eficient în echipe și niveluri, atât în cadrul funcțiilor de contabilitate, cât și între funcții, inclusiv fiscal, juridic, operațiuni și conducere superioară.
  • Abilitatea de a analiza situațiile financiare/programe și de a scrie un comentariu pentru a explica rezultatele/variațiile într-o manieră concisă și clară
  • Abilități puternice analitice și creative de rezolvare a problemelor, capacitate de a lega informații între ele și persoană orientată spre soluții.
  • Abilitatea de a identifica zonele pentru îmbunătățirea eficienței și de a crea schimbări acolo unde este necesar.
  • Trebuie să fie adaptabil, capabil să facă mai multe sarcini și să își asume responsabilități suplimentare, după caz.
  • Posedă energie, entuziasm pentru a obține rezultate; Este orientat spre acțiune.

Candidatul perfect:

  • Spirit de echipă. Motivare și angajament.
  • Atenție meticuloasă la detalii, foarte organizat și capabil să facă mai multe sarcini
  • Trebuie să fie dispus să preia o varietate de proiecte (nicio sarcină nu este prea mare sau prea mică).
  • Proactiv în planificarea proiectelor, capabil să alerteze la potențialele obstacole/probleme și să le soluționeze înainte de a începe lucrul.

Despre companie:
Plantifique este un brand inovator și ambițios de îngrijire a pielii care dezvoltă, produce și vinde produse vegane și fără cruzime pe bază de Superalimente. Este ca un smoothie de alimente sănătoase pentru pielea ta.