Compania Dita Estfarm este cel mai mare distribuitor farmaceutic în Republica Moldova cu istorie de peste 25 ani si peste 300 de angajati. Dita Estfarm anunta concurs pentru suplinirea postului vacant:

Broker vamal (Chisinau)

Profil general:
• Studii superioare finisate;
• Cunoașterea fluentă a limbilor romană,rusa
• Cunoștințe avansate a Ms Ofice (Word, Excel)
• Cunoștințe în legislația vamală;
• Experiența pe o poziție similară;
• Abilități de planificare și organizare a timpului, eficiență la locul de muncă;
• Atenție sporită la detalii;
• Loialitate și confidențialitate;

Responsabilități:
• Asigurarea desfășurării activității de import în conformitate cu legislația în vigoare;
• Perfectarea declarațiilor vamale;
• Asistarea mărfurilor la vămuire;
• Gestionarea documentelor necesare operațiunilor vamale;
• Utilizarea nomenclatorului mărfurilor și a tarifului vamal;

Conditii:
• Salariu competitiv;
• Grafic de lucru Luni- Vineri 08:30-17:30.
• Pachet social deplin conform legislației RM.

Persoanele interesate sunt invitate sa trimita CV cu poză pe adresa de email alina.cebanu@dita.md  cu specificarea pozitiei si a brandului pentru care candidati.