Compania VIATECSERVICE SRL, lider în domeniul monitorizării și supravegherii în timp real a vehiculelor, angajează:

Contabil-șef

Cerințe:
- studii superioare în domeniul economic;
- experiență de muncă de cel puțin 5 ani pe un post similar;
- cunoașterea cadrului legislativ din Moldova ce ține de contabilitate, domeniul fiscal și cel al muncii;
- cunoștințe de contabilizare a importurilor, a mijloacelor fixe, a vânzărilor de bunuri și servicii;
- cunoașterea limbilor rusă și română;
- utilizarea calculatorului la un nivel încrezut(Microsoft Office), cunoașterea programului 1C;

Responsabilități:
- organizarea și verificarea activității departamentului de contabilitate;
- întocmirea și depunerea actelor necesare în conformitate cu reglementările interne și a actelor prevăzute de legislația în vigoare;
- lucrul cu instituțiile de stat;

Calități personale:
- perseverență;
- onestitate, integritate, responsabilitate;
- rezistență la stres;
- discreție;
- abilitatea de a lucra în echipă;
- abilitatea de a comunica într-un mod politicos cu clienții;
- atenție la detalii și gândire analitică;

Oferim:
- lucru într-o companie stabilă, în plină dezvoltare;
- angajare oficială;
- program de lucru: 5 zile pe săptămână, de la 9:00 la 17:00;
- salariu motivant;
- achitarea la timp a salariului;
- concediu anual plătit (28 de zile);
- pachet social complet;
- oficiu în sectorul Râșcani;

Vor fi invitați la interviul de angajare doar candidații selectați în urma analizării CV-urilor.