Compania internațională „Plastics Moldova”,  un important distribuitor de polimeri pentru publicitate, construcții, ambalaje, materiale industriale și decorative de finisare, angajează:

Operator mașină tipar digital

RESPONSABILITĂȚI:
- Preluarea fișierelor de la DTP si pregătirea lor de tipar (verificari/impozitie);
- Întocmirea fișelor de producție cu specificațiile comenzii;
- Tipărirea comenzilor si predarea lor pentru finisare cu specificațiile comenzii;
- Planificarea comenzilor pentru a respecta termenul de livrare (24 de ore este termenul standard);
- Transmiterea fișelor de producție în vederea întocmirii actelor de transport și facturare;
- Urmărirea comenzilor la finisare pentru a se asigura că ajunge produsul finit conform specificațiilor cerute (cantitati, dimensiuni si finisari);
- Menținerea relației cu echipele de service a echipamentelor de print;
- Gestionarea stocului de materii prime si consumabile;
- Suport tehnic pentru echipa de vânzări;
- Suport pentru echipa de finisare;
- Cunoașterea programelor Corel Draw, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Adobe Photoshop constituie un avantaj.
- Respectarea normelor tehnicii securității la locul de muncă;
- Menținerea în ordine și curățenie a locului de muncă.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:
- Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara, intr-un centru de tipar digital;
- Bune cunostinte de lucru cu Adobe Acrobat Pro DC, prepress, impozitie, finishing;
- Foarte mare atentie la detalii si bune calitati de organizare;
- Abilitatea de a lucra in conditii de stress si deadline-uri scurte.

NE DORIM SĂ OFERIM CONDIȚII CÎT MAI BUNE ANGAJAȚILOR NOȘTRI ȘI GARANTĂM:
- angajare oficială în cîmpul muncii și întregul pachet de garanții sociale prevăzut de lege;
- grilă remunerare motivantă, bonusuri de performanță;
- program de lucru: 08:30-17:30 (de luni pînă vineri);
- oportunități de dezvoltare profesională și instruire;
- posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tînăr și unit;
- îmbunătățire permanentă a condițiilor de muncă.

Compania „Plastics-Moldova” de peste 15 ani activează pe piața polimerilor.
„Plastics-Moldova” înseamnă, întîi de toate, oameni.
Noi lucrăm cu cei mai buni și știm să-l prețuim pe fiecare!