Agenţia de publicitate anunţă loc vacant pentru postul de:

Digital manager

Cine suntem noi?

Indigo Grup este o agenție locală de comunicare, fondată în 2003, cu servicii complete și echipe multidisciplinare, orientate spre dezvoltare strategică: Echipa de Creație, Serviciu Clienți, Media, SMM și BTL & evenimente. În acest rol vei face parte din echipa media Maximize, afiliată la rețeaua internațională Mindshare.

Despre ce este acest rol?

În rol de Digital manager vei asigura procesul de dezvoltare a strategiei media digitale, planificarea bugetelor și implementarea acesteia, fiind orientat spre atingerea indicatorilor de performanță stabiliți de clienți.

Care sunt responsabilitățile de bază?

  • Dezvoltarea strategiei media digitale în baza brief-ului recepționat de la clienți
  • Elaborarea prezentărilor pentru clienți în baza strategiei dezvoltate
  • Asigurarea implementării strategiilor aprobate, independent sau în colaborare cu membrii echipei
  • Plasarea publicității și gestionarea campaniilor prin intermediul soft-urilor specializate
  • Gestionarea facturilor recepționate de la furnizorii de servicii media și emiterea facturilor pentru clienți
  • Elaborarea rapoartelor post-buy cu rezultate obținute, comentarii și sugestii de îmbunătățire

Ce competențe să deții?

  • Cunoștințe în setarea și optimizarea campaniilor Google Ads (search, display, video) & DV360
  • Cunoștințe în setarea și optimizarea campaniilor pe Facebook
  • Competențe de lucru în Excel și PowerPoint la nivel avansat, pentru a elabora planuri, rapoarte și prezentări eficiente
  • Abilitatea de a lucra independent, dar și a solicita suport atunci când este nevoie
  • Capacitatea de a organiza volumul de muncă în timp util, asumându-ți întreaga responsabilitate pentru ceea ce faci
  • Abilități de comunicare fluentă în limbile română și rusă
  • Abilități de scriere și vorbire în engleză la nivel mediu sau mai înalt
  • Vor fi binevenite: cunoștințe în Google Analytics (G4), Google Tag Manager și experiența în campanii de performance.

Ce oferim?

  • Oportunitatea de a lucra cu clienți mari, atât naționali, cât și internaționali
  • Acces la training-uri și conferințe de dezvoltare profesională
  • Oportunitatea de a avansa profesional foarte rapid – dezvoltarea fiind una dintre valorile noastre fundamentale
  • Bonus anual de performanță la atingerea obiectivelor stabilite
  • Vei fi parte dintr-o companie cu tradiții și team-buildinguri memorabile
  • Mediu de lucru unde te vei simți în apele tale

Contactează-ne
Crezi că e timpul pentru o schimbare în viața ta? Acum o poți face! Trimite CV-ul la adresa hr@indigo.md , indicând poziția pentru care aplici și noi te invităm la interviu.