WeWire Harness Tehnology SRL caută un nou coleg pentru suplinirea funcției vacante de Buyer / Lansator produse.

Buyer / Lansator produse

Compania WeWire Harness Technology SRL și-a început activitatea în Republica Moldova în 2017, fiind reprezentanţa locală a Grupului German Coroplast.

Grupul Coroplast este unul dintre principalii producători de cabluri electrice și hamuri pentru industria automotive, care operează în: Germania, Polonia, Tunisia, China, Mexic, SUA și Moldova. Fabrica deschisӑ în Căușeni oferă locuri de muncă în întreaga regiune (Căușeni, localitӑṭile învecinate din Moldova și Transnistria).

Principalele responsabilități:
• Gestionarea fluxului de materiale
• Pregătirea comenzilor de materii prime
• Urmărirea comenzilor plasate şi menţinerea relaţiilor cu furnizorii
• Îndeplinirea corectă a documentelor de însoţire a mărfii
• Monitorizarea şi raportarea stocurilor
• Îmbunătăţirea continuă a procesului de logistică materiale

Experiența și abilitățile necesare:
• Studii superioare
• Experienţa în domeniu minim 1 an
• Cunoașterea limbii engleze
• Cunoștințe de operare PC avansate (Excel,1C, funcţii VLOOKUP, PivotTable)
• Abilităţi organizatorice
• Capacitate de analiză și sinteză
• Atitudine pozitivă şi abilităţi de lucru în echipă.

Noi oferim:
1. Mediu de lucru prietenos într-o echipă multinaţională
2. Oportunităţi de dezvoltare profesională
3. Pachet social deplin (concediu plătit, tichete de masă, asigurare medicală,
transport până la / de la fabrică)
4. Pachet salarial fix şi bonus de performanţă.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul la adresa hr.md@wewire-harness.com. Vor fi contactate doar persoanele selectate

Vă mulţumim pentru că aţi aplicat!