Diamedix Diagnostica angajează:

Specialist aplicatii

Candidatul Ideal
Ce ne dorim de la persoana care va face parte din colectivul nostru, prin ocuparea acestei pozitii?

  • Studii superioare (diploma de licenta) - Facultatea de Biologie/Chimie/ Medicina;
  • Obligatoriu : Experienta de minim 2 ani in domeniul Laboratorului clinic;
  • Cunostintele de limba Engleza – nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B - de minim 1an;;
  • Cunoştinţe bune de operare PC - Microsoft Office;
  • Abilitati bune de prezentare, comunicare verbală şi scrisă;
  • Implicare, initiativa, organizare, orientare catre solutii si rezultate, perseverenta;
  • Capacitatea de a dobandi si utiliza informatii;
  • Spirit de echipa;
  • Disponibilitate deplasari;
  • Rezistenta la stres.
  • Descrierea jobului

RESPONSABILITATI

  • Ofera asistență de specialitate clienților pentru toate produsele și echipamentele, pre și post vânzare, prin telefon, e-mail și întâlniri la fața locului.
  • Gestioneaza reclamațiile clienților, oferind soluții pe termen lung.
  • Reprezintă și promovează viziunile clientului în cadrul firmei.
  • Sa fie capabil să călătoreasca la nivel global pentru a efectua instruiri, demonstrații de produse, pentru a participa la expoziții și pentru a pune în funcțiune echipamentele la clienți într-un mod profesionist.
  • Sugereaza ideile de produse și de îmbunătățire a produselor la managementul firmei, obtinute din experiențele clienților și din cadrul proiectelor de colaborare cu clienții și partenerii.CERINTE.
  • Este capabil să prezinte, să predea și să antreneze personalul utilizatorului.
  • Experiență practică de laboratorator și cu instrumente medicale.
  • Demonstreaza unitate și entuziasm pentru munca.
  • Persoana analitica și cu un proces sistematic de gândire.
  • Capacitatea de a relationa și influența la toate nivelurile.
  • Abilitatea de a produce și de a prezenta lucrări științifice de specialitate.
  • Detine cunostinte solide de Microsoft Office, de chimie, biologie si medicale.