Diamedix Diagnostica angajează:

Reprezentant vanzari cu studii in biologie, bio-chimie, veterinarie

Cerinte:

  • Studii superioare (diploma de licenta) - Medicina Veterinara; Biologie, Bio-Chimie
  • Limba rusa – nivel avansat; limba engleza – reprezinta un avantaj
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilitati bune de prezentare, negociere si comunicare verbala şi scrisa;
  • Initiativa, organizare, orientare catre solutii si rezultate, perseverenta;
  • Orientare catre invatare si dezvoltare profesionala prin acumularea de noi informatii specifice domeniului de activitate
  • Gandire independenta si simt practic, orientare spre rezultat.

Principalele responsabilitati ale viitorului coleg:

  • Prezentarea, promovarea şi vanzarea produselor în conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
  • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti; administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
  • Introducerea si detalierea vizitelor si a subiectelor atinse in cadrul acestora in aplicatia companiei;
  • Pregatirea documentelor necesare procesului de vanzare (oferte de pret, contracte);
  • Asigura calitatea serviciilor pre- si post-vanzare in raport cu clientii companiei;
  • Ori de cate ori este nevoie, realizeaza instructajul tehnic pentru personalul clientului, in momentul instalarii unui aparat nou;
  • Creeaza si ofera prezentari de produse clientilor existenti si potentiali pe baza nevoilor identificate;
  • Identifica oportunitati in piata pentru introducerea unor game de produse noi, largirea unei game si vine cu propuneri concrete pentru implementarea acestor planuri;
  • Analizeaza si evalueaza pozitionarea produselor in piata in raport cu concurenta;
  • Responsabil de recuperarea creantelor in raport cu clientii din portofoliu.

Beneficii:

  • Perspectiva unei cariere în cadrul unei companii renumite aflata in plina dezvoltare;
  • Mediu de lucru profesionist si autentic;
  • Un pachet salarial motivant;
  • Participarea la seminariile de formare organizate in cadrul companiei.