Partenerul în recrutare "HR PORTAL" la solicitarea clientului său (companie lider în domeniul serviciilor de transport TRANS-LICHID SRL), caută candidați la următorul post vacant:

Asistent(ă) contabil (sect.Rîșcani) /Помощник(ца) бухгалтера (Рышкановка)

 Atribuții principale:
- Menținerea documentației primare (venituri, cheltuieli, bancă etc.);
- Evidența și verificarea facturilor fiscale și a altor documente de contabilitate primară;
- Emitarea facturilor fiscalе;
- Verificarea decontărilor cu clienții;
- Perfectarea deconturilor de avans cu angajatii;
- Organizarea, elaborarea corectă a rapoartelor contabile și fiscale.

Cerințe:
- Studii superioare în domeniul contabilității;
- Cunoașterea avansată a programelor Microsoft office și 1C (ver. 8);
- Сunoștințe practice în domeniul contabilității;
- Experiență în funcția de contabil sau ajutor contabil – 2 ani;
- Experianța de lucru în companii de transport constituie un avantaj;
- Cunoasterea limbilor româna și rusa;
- Grad inalt de responsabilitate și corectitudine.

Oferta companiei:
- Salariu garantat de la 10.000 lei;
- Program de lucru full time (luni-vineri) de la 9.00 la 17.30;
- Condiții de muncă confortabile;
- Management performant și climat favorabil în echipă;
- Alte beneficii sunt comunicate în cadrul interviului.

Candidații interesați pot expedia CV-ul la adresa de email: recruiting@hrportal.md. Doar candidații care corespund cerințelor menționate vor fi contactați pentru următoarele etape de evaluare.