Compania farmaceutică anunță un concurs pentru postul vacant:

Manager vânzări spitale Chișinău

Atribuții de funcție:

  • îndeplinirea planului de vânzări;
  • promovarea medicamentelor destinate achiziționării de către instituțiile din sistemul de sănătate;
  • participarea la prezentări, conferințe și mese rotunde;
  • comunicarea cu distribuitorii din Republica Moldova;
  • întocmire și prezentare a dărilor de seamă.

Cerințe față de candidați:

  • experiența de lucru în companii farmaceutice este OBLIGATORIE;
  • abilități de comunicare bune;
  • cunoașterea bazei instituțiilor medicale și profilactice și a distribuției din Republica Moldova,
  • studii superioare (medicale sau farmaceutice);
  • capacitatea de a asigura relații pe termen lung cu clienții, de a interacționa cu diferite tipuri de clienți;
  • cunoașterea programelor software (Word, Excel, Power Point) la nivelul unui utilizator încrezător.

Oferim:

  • o oportunitate unică de a prezenta pe teritoriul Republicii Moldova medicamente originale care sunt emblematice la nivel mondial în domeniul neonatologiei, transplantologiei, bolilor orfane;
  • loc de muncă într-o echipă profesionistă de oameni care împărtășesc aceeași viziune;
  • salariu competitiv;
  • programe motivaționale;
  • comunicare mobilă corporativă, mașină oficială;
  • perspective de creștere profesională și de carieră.

În cazul în care Dvs. tindeți către dezvoltare personală și de carieră, împărtășiți misiunea noastră de a asigura accesul la cele mai bune medicamente și servicii medicale care să le permită oamenilor să trăiască mai mult și să mențină un stil de viață mai sănătos și mai activ, atunci alăturați-vă echipei noastre!

E-mail: ykoziar@amaxa-pharma.com
rstavila@amaxa-pharma.com