„EXPERTCONSULT RT” SRL angajează:

Jurist specializat în domeniu corporativ 10000 - 15000 lei

Agenția Juridică Onoris Legis & Partners ocupă o poziție fermă pe piața prestării serviciilor juridice în Republica Moldova.

Suntem în căutarea de coleg pentru oferta: Jurist specializat în domeniu corporativ.

Responsabilități și sarcini:

  • Expertiză juridică a documentelor şi a situaţiilor litigioase;
  • Obținerea actelor permisive: licențe, autorizații, avize, coordonări, etc.;
  • Asigurarea suportului juridic pentru organizarea sistemelor corporative interne ale clienților;
  • Întocmirea contractelor, participarea la negocieri, monitorizarea executării corespunzătoare;
  • Reprezentarea intereselor în față de autoritățile centrale de specialitate, autoritățile publice locale, organele de control, persoane fizice și juridice;
  • Recuperări de creanţe la etapa prejudiciară și extrajudiciară. Asistenţă juridică şi reprezentare în procesul de executare silită;
  • Asistenţă juridică la efectuarea reorganizării şi înregistrarea modificărilor în actele de constituire ale societăţii comerciale, lichidare.

Cerințe:

  • Studii superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă, specializarea Drept;
  • Experiență de 3 ani în domeniul corporativ;
  • Cunoaşterea fluentă a limbii: română, rusă, engleza constituie un avantaj.

Cerințe față de candidat:

  • Abilități de analiză și sinteză;
  • Gândire strategică;
  • Orientat spre rezolvarea problemelor clientului;
  • Buna comunicare și negociere;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Responsabilitate;
  • Punctualitate.

Noi oferim:

  • Salariu 10.000 - 15.000 lei;
  • Grafic de muncă de la 9-00 pâna la 18-00;
  • Atmosferă de lucru pozitivă într-un oficiu modern și confortabil.

Trimite CV- ul la adresa de e-mail: hr.expertconsult@gmail.com

În rezultatul examinării CV-urilor vor fi contactați doar candidații selectați.