Întreprinderea de Stat Moldelectrica angajează:

Inginer coordonator încercări mașini si aparate (Serviciul izolații și protecții contra supratensiunilor)

Principalele responsabilități ale postului:

  • Participarea la dezvoltarea infrastructurii Întreprinderii de stat „Moldelectrica”;
  • Asigurarea fiabilității maxime a rezultatelor diagnosticării echipamentelor electrice în timpul instalării, reparațiilor și funcționării curente;
  • Organizează și efectuarea revizii tehnice echipamentelor electrice cu instrumentele și echipamentele de măsură ale serviciului;
  • Participarea la diagnosticarea în infraroșu a echipamentelor electrice cu ajutorul unei camere termice, evaluarea rezultatelor obținute;
  • Participarea la măsurări de control folosind metode DFR, FRA și alții.

Cerințe fată de candidați:

  • Studii superioare în domeniul electroenergetica, energetica, electrotehnica, inginerie electrica sau similare;
  • Experiență de muncă în domeniul studiilor solicitate – 2 ani;
  • Experiență de muncă în domeniul încercărilor și teste la mașini și aparate electrice – 1 an;
  • Cunoștințe operare PC. (programe de redactare de texte, calcul tabelar, poștă electronică, proiectarea asistată de calculator (CAD) va constitui un avantaj) ;
  • Cunoașterea limbilor: româna (nivel avansat), rusă (nivel mediu), engleza (nivel mediu);
  • Cunoașterea normelor privind exploatarea, verificarea și încercarea instalațiilor din RET cu particularități specifice fiecărui tip de echipament;
  • Apt din punct de vedere medical şi psihologic, în conformitate cu prevederile Legii nr. 186 din 10-07-2008;
  • Capacitatea de a analiza, asimila, prelucra și optimiza informații.

Ce îți oferim:

  • Angajare oficială în câmpul muncii;
  • Salariu competitiv;
  • O experiență unică de învățare și de dezvoltare profesională;
  • Acces la rețeaua corporativă de telefonie mobilă a companiei;
  • Program de lucru full-time: 8 ore pe zi, luni – vineri, 8:00 – 17:00;
  • Pachet social complet din prima zi de angajare;
  • Oportunități de creștere profesională.

Informații generale:
Pentru a aplica pe acest post, dacă considerați că îndepliniți toate cerințele menționate mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul actualizat (format European/Europass, completat în limba română care prezintă concret evoluția carierei profesionale, performanțele în activitate, precum și datele personale) specificând denumirea postului pentru care candidați, la Direcția Resurse Umane prin email (la adresa: personal@moldelectrica.md).