Întreprinderea de Stat Moldelectrica angajează:

Psiholog / psihologă (Serviciul personal)

Descrierea generală a postului:

  • Psihologul va evalua aptitudinile psiho-profesionale ale angajaților, necesare pentru a îndeplini cerințele postului.
  • Va evalua funcționalitatea grupurilor.

Responsabilități:

  • Respectă codul deontologic al profesiei de psiholog;
  • Respectă legislația în vigoare privind activitatea de evaluare și psihodiagnostic;
  • Realizează evaluarea psihologică a personalului la angajare / planificată / la schimbarea activității angajatului, utilizând tehnologiile socio-psihologice și metodele de psihodiagnostic;
  • Organizează și desfășoară cercetări sociologice cu scop de evaluare funcțională a grupurilor și elaborează recomandări în vederea îmbunătățirii eficienţei funcționării acestora.

Cerințe fată de candidați:

  • Studii:

- superioare – licențiat în psihologie
- postuniversitare – Psihologia muncii și organizațională / Psihodiagnostic

  • Experiența profesională va constitui un avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul psihologiei muncii, organizaționale și sociale;
  • Posedarea instrumentelor de psihodiagnostic și evaluare validate științific;
  • Abilități de organizare, comunicare, relaționare, aplanare a conflictelor;
  • Capacitate de observație și analiză comportamentală;
  • Abilități de lucru eficient în echipă;
  • Receptivitate la idei noi și tendință spre perfecționare profesională;
  • Cunoștințe de utilizare PC (Word, |Excel, Power Point, Internet Explorer);
  • Cunoașterea limbilor: româna (nivel avansat), rusă (nivel mediu), engleza (nivel mediu) – va constitui un avantaj.

Ce îți oferim:

  • Angajare oficială în câmpul muncii;
  • Salariu competitiv;
  • Pachet social complet din prima zi de angajare;
  • Program de lucru full-time: 8 ore pe zi, luni – vineri, 8:00 – 17:00;
  • Activitate preponderent de birou și deplasări în teritoriu după caz;
  • Oportunități de învățare și de dezvoltare profesională;
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipă implicată și responsabilă.

Informații generale:
Pentru a aplica pe acest post, dacă considerați că îndepliniți toate cerințele menționate mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul actualizat (format European/Europass, completat în limba română care prezintă concret evoluția carierei profesionale, performanțele în activitate, precum și datele personale) specificând denumirea postului pentru care candidați, la Direcția Resurse Umane prin email (la adresa: personal@moldelectrica.md).