Întreprinderea de Stat Moldelectrica angajează:

Electromontator la încercare și măsurare a utelajelor (Serviciul izolații și protecții contra supratensiunilor, Filiala Nord-Vest)

Principalele responsabilități ale postului:

  • Încercarea cu tensiune înaltă a utilajului electroenergetic a SE 35kV și mai sus a mijloacelor de protecție;
  • Întocmirea proceselor verbale la încercarea și măsurarea utilajelor;
  • Participarea la lucrări de reparație a liniilor de cablu cu tensiunea de 10 kV;
  • Întreținerea tehnică a rețelelor de 0,4 kV la baza filialei;
  • Citirea și explicarea schemelor electrice;

Cerințe fată de candidați:

  • Studii profesionale tehnice secundare sau studii medii de specialitate în domeniul energetic;
  • Experiență de muncă în domeniul energetic constituie un avantaj;
  • Cunoștințe operare PC (programe de redactare de texte, calcul tabelar) ;
  • Cunoașterea limbilor: româna (nivel avansat), rusă (nivel mediu);
  • Capacitatea de a analiza, asimila, prelucra și optimiza informații;

Ce îți oferim:

  • Angajare oficială în câmpul muncii;
  • Salariu competitiv;
  • O experiență unică de învățare și de dezvoltare profesională;
  • Program de lucru full-time: 8 ore pe zi, luni – vineri, 8:00 – 17:00;
  • Pachet social complet din prima zi de angajare;
  • Oportunități de creștere profesională.

Informații generale:
Pentru a aplica pe acest post, dacă considerați că îndepliniți toate cerințele menționate mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul actualizat (format European/Europass, completat în limba română care prezintă concret evoluția carierei profesionale, performanțele în activitate, precum și datele personale) specificând denumirea postului pentru care candidați, la Direcția Resurse Umane prin email (la adresa: personal@moldelectrica.md).