Angajăm:

Vicedirector medical (Spital Novamed orașul Bălți)

Responsabilități:

  • Organizează, dirijează și administrează toată activitatea clinică, în vederea prestării serviciilor medicale de înaltă calitate cu caracter permanent, în limitele stabilite de politicile și procedurile Spitalului respectând principiile de echitate, calitate şi eficiență.
  • Asigură respectarea tuturor Protocoalelor clinice naționale de către personalul din subordine și asigură implementarea Protocoalelor clinice instituționale.
  • Gestionează și verifică toată documentația medicală.
  • Organizează și asigură procesul de autorizare la autoritățile naționale.
  • Organizează și asigură procesul de evaluare și acreditare a instituției medicale.
  • Este responsabil pentru conducerea şi administrarea cu succes a departamentelor din subordine în conformitate cu bugetul, viziunea, misiunea companiei şi planurile strategice aprobate de conducerea companiei.
  • Promovează și asigură profesionalismul și serviciile de calitate oferite pacienților, vizitatorilor și partenerilor companiei.

Cerințe

  • Studii medicale superioare
  • Cursuri de specializare și perfecționare în domeniu (preferabil);
  • Studii Școala de Management în Sănătate Publică (preferabil)
  • Experiență în domeniu
  • Abilități de conducere
  • Organizare, atenție la detalii, gândire critică și strategică
  • Capacitate de adaptare la situații de urgență
  • Capacitate de management al stresului, efortului prelungit.
  • Cunoașterea limbilor: română și rusă

Oferta companiei:

  • Salariu atractiv și întreg pachet social
  • Condiții de muncă foarte bune
  • Program de lucru flexibil 8 ore /zi
  • Lucrul este în orașul Bălți

Vă încurajăm să expediați CV-ul pe adresa de e-mail:
resurse.umane@novamednord.md
resurseumane.balti@mail.ru
cu specificarea postului pentru care aplicați.